Slike iz WA

Previous topic - Next topic

djnik

U ovoj temi cu postavljati slike iz drzave Washington, na zapadnoj obali Amerike. Bice tu slika aviona pri sletanju u obliznju bazu, na aerodrom Sijetlu, iz obliznjih muzeja, sa aeromitinga itd itd.

Uzivajte!

djnik

Danas sam video B-17 na poletanju kada sam prolazio pored Boeingove fabrike u Sijetlu ali nazalost nisam imao foto aparat sa sobom :( Bice jos slika, trenutno pada kisa. Inace za 4-i Juli treba da bude veliki aeromiting. 8-og juna je prezentacija Dreamlinera za radnike Boeinga i nazalost necu moci da nabavim propusnicu ni preko mojih veza, employee only :(

djnik

#2
Za vreme proslave 4-og Jula, Americkog dana nezavisnosti njihovo RV je organizovalo aeromiting koji je kao sto mozete da vidite na slikama bio sasvim solidan. Mene je jedino razocaralo odsustvo letecih tanjira ali ipak tu je bio Will Smith u F-18 za svaki slucaj ako se pojave. :D

Will Smith u F/A-18 Super Hornet izvodi vratolomije nad "Freedom loving" narodom kako je najavio spiker na mikrofonu...



Fouga Magister akrobacije. Pilot Bud Granley



AV-8 Harrier USMC je lebdeo 10 minuta ispred publike kao sto se vidi na dve slike u sredini od slika. Zaista impresivno! Iznenadio sam se da je lebdeo i toliko dugo, mislio sam da ima odredjeni limit zbog ubacivanja vode iz specijalnih rezervoara u mlaz radi povecanja potiska usled sletanja i poletanja.



Konacno sam uspeo da uslikam C-17 iz blizine. Pilot je 15 minuta preletao tik iznad same obale. Na slikama mozete da vidite let minimalnom brzinom sa izvucenim flapsovima i tockovima.



Pilot Tim Weber na akrobatskom avionu Ekstra 300. Momci iz Ceneja su bili mnogo bolji...



Pilot Bud Ganley je izveo i akrobacije na Harvardu


djnik

#3
Avioni polecu sa aerodroma u Sijetlu:



Poletanja i sletanja sa Boeing Fielda:



Slikano kroz zicu, nadam se da me nece juriti zbog ovoga. Veoma zanimljiv Boeing 757 sa radarom u nosu, predpostavljam za ispitivanje. Da li neko zna nesto vise o ovom avionu? U pozadini se vidi Boeing 737 AEW



Na drugoj slici se vidi jos jedan Boeing 737 AEW


djnik

I ja mislim da je radar za F-22 jer nos ima takav oblik.

Ona dva 737 AEw sto se vide su narucena od strane Australian AF i bice isporuceni sledece godine.

djnik

#5
Museum of Flight, Sijetl. Ukoliko neko zeli da objasnim specificnu sliku neka slobodno pita. Ima toliko slika tako da nisam hteo da iznad svake pisem sta se na svakoj nalazi.

P.S: Tripko bice dosta WW2 ptica na sledecim slikama ;) P.P.S: Medico eno ga i Beaver za tebe ;)


djnik

#6

djnik

#7

djnik

#8

djnik

#9

Sandman

hmmm.... stajati ispod SR-71 pa josh ga i slikati ...mmmm.... i to josh onaj primerak sa D-21 drone letelicom  :o

Djole jel znash mozda koji je serijal na ovoj "Crnoj ptici" - imam davno zapochet Monogram SR-71 bash sa ovim dronom na ledjima pa bi mi dobro doshlo malo slika za reference iz prve ruke :) ako odesh josh koji put tamo seti me se pa mi uslikaj malo ovog lepotana ;) hvala unapred :)

djnik

Nema problema, slikacu ga sledeci put detaljno. Clan sam tog muzeja (poklon za Novu) tako da mogu da odem kad god sam u prolazu.  Pogledacu na slikama moje prethodne posete da li se vidi serijal na repu.

Lanmi

Od ovog moz' se rikne! Bruka kako izgleda.
Inace cini mi se da sam video da se neko maketarsko takmicenje odrzava u tom muzeju, secam se izlozbenih stolova koji su poredjani ispod SR-71.
Hvala za slike odlicne su.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Maketarsko takmicenje/izlozba se odrzava svakog marta i proslog puta je bilo oko 2500 maketa!

Night Fighter

Koji je ovo dvomotorac?

http://i32.photobucket.com/albums/d31/djnik/P7060036.jpg

Deluje mi zanimljivo. Ima li jos koja njegova slika?