Mitsubishi A6M2 Zero Airfix

Previous topic - Next topic

Jovac

Drugari predstavljam vam Airfix maketu MITSUBISHI A6M2 ZERO. Kalup je NEW TOOL . Maketa rađena sa uživanjem. Super se uklapa , laka za sklapanje nema nekih skrivenih zamki. Radio sam je direktno iz kutije , samo su dekali firme Tecmod , kvalitet dekala nije za preporuku . Maketa predstavlja avion Saburo Sakaia sa Balija iz 1942.godine. Maketa je farbana Tamiya i Gunze bojama , lak Humbrol Clear i Vallejo matt lak , wash Humbrol uljani ( samo malo).Maske za kabinu firma P-Mask , za svaku preporuku , mnogo su jeftinije nego Eduard , a ništa lošijeg kvaliteta. Evo slika . Komentari dobro došli .

               

gille

Bravo Vlado, mnogo mi se sviđa  :cheers Lepo je, za promenu, videti japanski avion iz tog perioda a da je normalno obojen  :)

Lep i cist ali imam 2 zamerke. Mitraljezi nisu bili obojani. Kabinu si mogao zagitovati, da izgleda kao deo aviona i sa skalpelom malko simulirati spoj ramova poklopca sa vetrobranom.

djos & filip

Spoj kabine bi bio pun pogodak....sto se ostalog tice....ima mesta jos za poboljsanja ali ...SVE SI BOLJI  ;)

Odlican Zero!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mos

Vlado, odlican zero!
Na stranu zamerke, boja mu je fenomenalna i blagi wash!
Dekali iz kutije?

:cheers

Jovac

Quote from: mos on 08-06-2015, 00:21:45
Vlado, odlican zero!
Na stranu zamerke, boja mu je fenomenalna i blagi wash!
Dekali iz kutije?

:cheers
Hvala Miloše . dekali su aftermarket , firma Tecmod .

Pedja

Baš mi se dopada. Senčenje i komandne površine u drugoj nijansi lepo razbijaju monotoniju jednobojne šeme. Pedantan i dobar rad. :super

relja

Možda samo još malo naglašavanja linija panela na dekalima. i to je to.

Odličan.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Bese ima stap antenu iza kokpita?Ovako je super uradjen,sve mi potaman! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Bas lepa maketa, cini se da si pogodio Ame-iro. Ostaje ona primedba za gitovanje kabine, to bi je podiglo za jos jedan stepenik vise. Kakogod, sasvim uspelo.

Jovac

Quote from: milan78 on 08-06-2015, 12:15:04
Bese ima stap antenu iza kokpita?Ovako je super uradjen,sve mi potaman! :cheers
Na fotografijama sa kojih sam radio ovaj avion antene nema.

Jovac

Quote from: AG02 on 08-06-2015, 12:29:07
Bas lepa maketa, cini se da si pogodio Ame-iro. Ostaje ona primedba za gitovanje kabine, to bi je podiglo za jos jedan stepenik vise. Kakogod, sasvim uspelo.
Hvala, boja je Tamiya XF-76 . Kabinu cemo ispraviti , i onako je samo "priheftana".

Desha12

Odličan je. Sviđa mi se.

kapetan


komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates