Revell Me-262 A-1a 1/72

Previous topic - Next topic

jasmind

Zapoceh novi projekat. Imam Squadron vacuform canopy jer je revelov katastrofa, imam eduard PE za B verziju ali vecina stvari odgovara i na A verziju. Također sam adaptirao eduard PE u boji koji je predviđen za academy. Dekale cu vjerovatno "ukrasti" od kolege Janjica  :super  :pilot






relja

U dobrom smeru si krenuo: novi poklopac kabine i dekali jer ova šema koju Revell nudi nije ni dovoljno istražena niti dobro prikazana u uputstvu.
Trebaju ti još i tegovi za nos (i tu dobro pazi koliko stavljaš). Obavezno izbuši otvore za naoružanje u nosu.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Warhawk

#3
Bitna stvar je da treba donji deo "kade" kokpita da se vidi kroz otvore za točkove.
Revel je dao tu odličan detalj, koji su onda (nikom nije jasno zašto) sakrili zatvorenim kutijama stajnog trapa.
Znači, na kutijama stajnog trapa samo treba otvoriti srednji deo pre spajanja krila na trup
Koliko vidim, na ecovanom setu si dobio i nove zidove tog otvora

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mos

Tema je odlicna, pratim!!!

jasmind

Quote from: warhawk on 04-08-2015, 15:10:14
Bitna stvar je da treba donji deo "kade" kokpita da se vidi kroz otvore za točkove.
Revel je dao tu odličan detalj, koji su onda (nikom nije jasno zašto) sakrili zatvorenim kutijama stajnog trapa.
Znači, na kutijama stajnog trapa samo treba otvoriti srednji deo pre spajanja krila na trup
Koliko vidim, na ecovanom setu si dobio i nove zidove tog otvora



Sve znam :) Ova maketa mi jako dugo stoji u stashu (jedno 10 godina ) tako da sam istrazio sve. Imam i knjigu od Brett Greena - Modelling the Me-262. :)

jasmind

Kokpit je zavrsen. PE dijelovi za kuciste trapa su me malo namucili ali sam ih uglavio nekako.


















Dragan

Ja licno ovu maketu nisam radio, ali od par drugara koji su je uradili cuo sam da su noge glavnog trapa malo duze nego sto treba, tako da je potrebno sastrugati izbocine na mestu gde se postavljaju na krilo kako bi maketa stajala "ravno" u odnosu na podlogu.



Proveri ovo pre no sto zalepis noge glavnog trapa.

dusko

Odlicno napredujes samo nastavi tako. :cheers

jasmind

Nakon male pauze  nastavak radova i skoro pri kraju.




























relja

Super, pedantno.
Nadam se da će vac-fom kabina da lepo legne nakon ovog farbanja...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Dejan68

Vrlo pedantno. Koliko utega (olova) si stavio u nos? Da li planiras da ostavis otvorenu kabinu?
Pratim i dalje ovaj lep rad :super

jasmind

Quote from: Dejan68 on 27-09-2015, 11:09:52
Vrlo pedantno. Koliko utega (olova) si stavio u nos? Da li planiras da ostavis otvorenu kabinu?
Pratim i dalje ovaj lep rad :super

Olova sam u nos stavio bukvalno koliko je moglo da stane, a onda sam za svaki slucaj u ubacio i u prednji dio svakog motora po jedan komad. Revell u sastavnici kaze 20g, ja mislim da nisam toliko stavio. Citava maketa je sada teska oko 120g  :think Kabina naravno ide otvorena, nisam dzaba oci iskapao nad ovim PE pa da je zatvorim  :cry

Ćomi

Koji air brush koristis ?
Pitam jer bi bilo lepse da si izvukao motling istim...Trudis se, eceraj ovo ono pa rekoh, imas sigurno razlog zasto si to preskocio...

Pozz,
Ćomi
No signature.