RV aircraft Mirage lll c/j 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Za mene dugo ocekivana maketa,i zaista sam se obradovao kad se pojavila u prodaji.Imali smo pojedine verzije u plastici ali neke stare i po 20god.,bez detalja,u pozitivu itd.Da ne smaram time,dakle od Rv-A stize potpuno nova plastika sa nesto resina i dekalima za,u ovoj kutiji,Izrael i Argentinu.Tipicno sto se ocekuje od njih svaka zakovica,panel su odradjeni u finom negativu,prozirni delovi dobre prozirnosti i kvaliteta.Kako je Izrael imao dve verzije motora tako i dobija se u sivom resinu dve vrste izduva,tj sekcije izduva motora.Na ramu se nalazi sediste u plastici koje uz doradu moze lepo da izgleda sa potezacima za katapult,dok resinsko sediste nema ih ali je detaljnije sa sve pojasevima itd.Na vama je da odaberete.E sad negativna strana je sto je rasklop pretrpeo dosta da bi se ubuduce pravile sve verzije ovog aviona, E,5,50,Nesher,Finger,Pantera itd....Taj rasklop se i vidi na slikama.To moze da bude velika muka za prosecnog maketara te treba oprezan biti pri sastavljanju da se ne pogube riveti paneli itd sto je siguran sam neizbezno.Dekali su sasvim ok iako se kod sitnijih primecuje malo pomernja iz ose,sto bi se reklo van registra itd...Pohvalno je sto ima sablone za farbanje crno zutih polja na krilima i repu IDF verzije iz rata sa Arapskim drzavama.Evo slika pa vidite nadam se ok sta je u kutiji.Cena je diskutabilna ali ko voli ovaj jet nece dugo cekati a plus je limitiran na 1000 kom.Pozdrav!!












Slike kakve takve ali mislim da cete videti makar nesto....
Instagram-Peacockscaleworx