Ki-45 Kai-Tei revell 1/72

Previous topic - Next topic

barbarossa

hvala na komentarima, imacu u vidu da ispravim greske gde je to moguce, a znacu i bolje za sledeci put   :super

Boki

Prelep rad.  :super Odlično si se izborio sa linijama na spinerima.
Meni je i dalje teško da poverujem da je ovo prastari Revell (kad je uporedim sa nekim drugim njihovim starim izdanjima kao što su P-51D i He-219).

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

barbarossa

Revel je nekada davno imao seriju kako dobrih maketa u koju spada i ovaj Ki45, zatim Ginga, Gekko, sve u negativu sa fino izgraviranim nitnicama, šteta što su takvu vrstu kalupa napustili ili što ne obnove proizvodnju. Par njih može da parira sadašnjim proizvođačima u mnogo čemu, a krajnji rezultat je nemerljiv

hayabusa

Спектакуларно, нема шта, скидам капу. Једино што условно речено ''недостаје'' је каква мала вињета-подлога да дочара околину Токија у пролеће '45.

Quote from: barbarossa on 03-09-2015, 17:03:04
Revel je nekada davno imao seriju kako dobrih maketa u koju spada i ovaj Ki45, zatim Ginga, Gekko, sve u negativu sa fino izgraviranim nitnicama, šteta što su takvu vrstu kalupa napustili ili što ne obnove proizvodnju. Par njih može da parira sadašnjim proizvođačima u mnogo čemu, a krajnji rezultat je nemerljiv

Једна популарна прича каже да су ти Ревелови калупи за Ки-21, Ки-45, Ки-49, Гингу и Гека завршили на дну Пацифика у бродолому још тамо негде крајем седамдесетих-почетком осамдесетих година. Ко зна, можда су их торпедовали Хасегавини диверзанти хех. У сваком случају штета што их нема више.
Белая aрмия - Чёрный барон

Dragan

#19
Quote from: Mikoyan29 on 02-09-2015, 18:43:13
Odlican! Kamuflaza prelepa!
Ali, nisi trebao da radis ciping po Ćuftama. Japanci su ih stalno prefarbavali i nisu dozvoljavali da imaju izlizane oznake...
Ne bih se slozio sa ovime, naprotiv, poznato je da su japanski mehanicari malo vodili racuna o "izgledu" aviona, tako da bi vremenom delovali ofucano, kamuflazna boja bi se ogulila do metala... Isto je bilo i sa nacionalnim oznakama - jedan americki obavestajni bilten skrece paznju pilotima da u borbi obrate paznju kakav je Hinomari. Ako je nov, moguce je da je pilot neki neiskusni novajlija jer su njima davali nove masine, ali ako je ofucan onda da vode racuna - moguce da je protivnik iskusan japanski as. Naime, japanski piloti su na svoj avion gledali kao samuraji na svoj mac - leteli su na njemu do krajnjih granica veka aviona (ako prethodno ne bi bili oboreni).
A barbarossi sve cestitke za odlicno uradjenu maketu!  :cheers

cherny

Mislim da nisi u pravu, taj obavestajni bilten je skretao paznju pilotima da obrate paznju na nijansu, a ne na cipovanje, posto nije bilo oljustene boje na hinomaruima. Ako pazljivo pogledas fotke po netu, cak i masine sa najvise cipovanja imaju besprekorno ofarbane "cufte", moguce je da su bile izbledele od sunca, ali ne i oljustene, evo par primera:






QuoteOfficial USN directive that advised pilots to look for enemy aircraft with "bright red" hinomarus because such aircraft were new and most likely to be flown by inexperienced pilots.

Jos jedna zanimljivost u vezi sa bojom:

Quote"Over time, the red pigment of the upper surface hinomarus generally oxidized into what has been termed a blood-red color, which has been replicated in some of the following side profiles. Nevertheless, the hinomarus of a few machines clearly faded to an orange or pink shade. Obviously, the lower surface hinomarus were not exposed to sunlight to the same degree. On wartime wrecks still extant in New Guinea, some underside hinomarus have remained bright red."

spatz

Jedna od fenomenalnih maketa da covek ne poveruje da je revel jos stari!!!Ali ipak tu su malo i Japosi umesali prste u pitanju je Revel/Takara stara japanska firma koja je pomogl;a revelu oko kalupa ista prica je i za yokosuku ginga i mislim ki21 nisam siguran,.Maketa je super uradjena svaka cas samo mislim da su malo krune zelene fleke.

AcaDinic

 :god
Jedna od najlepse uradjenih maketa koje sam video do sada.
klanjam se
:god

djnik

Veoma lep rad of sastavljanja do kamuflaze. Jedino imam sugestije na staklo od kabine, izgleda mutno. Ubuduće probaj da ga poliranje ili da koristiš future kako bi dobio sjaj.

barbarossa

Quote from: djnik on 06-09-2015, 16:25:07
Veoma lep rad of sastavljanja do kamuflaze. Jedino imam sugestije na staklo od kabine, izgleda mutno. Ubuduće probaj da ga poliranje ili da koristiš future kako bi dobio sjaj.

eh, kad bi samo znao koliko sam ga polirao i iznutra i spolja, toliko da su se precke skoro potpuno izgubile. Problem je generalno bio to sto je staklo po svim kriterijumima predebelo, ali rekoh sta je tu je, polirao sam koliko je imalo smisla, a da je malo mutnjikavo jeste, opet kazem zbog same debljine stakla. A iskreno nisam pobornik mazanja staklica u Future i slicno jer ipak su prava od pleksiglasa koja kako god nikad nisu bas onako sjajna kakvim ih Future napravi, a pogotovo ovo je ww2, u takvim uslovima koriscenja stakla su manje vise izgrebana i polagano matiraju kao i boja na avionima, jeste da mozemo da mu damo onaj sjaj, ali meni to nekako nije realno, u svakom slucaju hvala na sugestiji, nadam se da ce uduci put biti bolje :)

djnik

Ma vazno je da si se posteno namucio i da si zadovoljan bez obzira na ishod. To je maketarenje! Samo naped!

zivorad


Dragan

Quote from: cherny on 04-09-2015, 22:35:39
Mislim da nisi u pravu, taj obavestajni bilten je skretao paznju pilotima da obrate paznju na nijansu, a ne na cipovanje, posto nije bilo oljustene boje na hinomaruima. Ako pazljivo pogledas fotke po netu, cak i masine sa najvise cipovanja imaju besprekorno ofarbane "cufte", moguce je da su bile izbledele od sunca, ali ne i oljustene, evo par primera:

QuoteOfficial USN directive that advised pilots to look for enemy aircraft with "bright red" hinomarus because such aircraft were new and most likely to be flown by inexperienced pilots.

Jos jedna zanimljivost u vezi sa bojom:

Quote"Over time, the red pigment of the upper surface hinomarus generally oxidized into what has been termed a blood-red color, which has been replicated in some of the following side profiles. Nevertheless, the hinomarus of a few machines clearly faded to an orange or pink shade. Obviously, the lower surface hinomarus were not exposed to sunlight to the same degree. On wartime wrecks still extant in New Guinea, some underside hinomarus have remained bright red."

Ocito, svaki dan naucim nesto novo. Hvala!  :cheers

drakii

Nije loše, liči, dao bih mi i pelaznu ocenu, onu 10 plus, a što se tiče ostarivanja i podmlađivanja, bilo je svega, OZNAKE SU ČESTO REPARIRANE za razliku od kamuflaže, odnosno boja slabijeg kvalčiteta i klime, ali ne uvek, bilo je i dooobro odranih nacionalnih oznaka, prelistajte slike na netu ako ne vereujete, bilo je nekoliko maketa sa početka sedamdeseti u ovom maniru, kontradetalj i panela i zakovica, sa solidnim detaljima kabine i velikom tačnošću,ali je to Japansko maslo, Takarra je krivac, bilo je tu i P1Y1/2 Ginga, J1N1 Gekko, Ki 21 Sally i Ki 49, saradnja je pukla sredinom sedamdesetih i toliko, elem, početak teksta je sarkastika, video sam pomenutu maketičku uživo, ne ubija, ubiva bre, a što se tiče mandžija, uvek ima onih koji sve znaju, ali ne bi trebalo da brinemo, imaju dve opicije da nauče ili da pokušavaju da nas muče, to su inače vrlo pametni i dobri ljudi , samo ih niko ne razume, ali da se vratim na maketu, ima nekih malih mana oko nogu trapa i točkova, ali je autor ispravio, sve u svemu, takmičarski primerak, veoma mi dopada, a vidim i mnogima, lepo za videti, pozdrav