TZ-22

Previous topic - Next topic

®Evolutionary

Postovani skupe,

evo nekoliko slika u progresu aerodromske cisterne koju cu da uparim sa KrAZ-ovim tegljacem, koji je od nedavno na forumu za zavrsene makete.

Radi se i ovde o ukrajinskoj firmi ARMORY: rezinska maketa sa ecovanim detaljima. Rasklopive merdevine, kao i ogradu na gornjem delu cisterne napravio sam od celicne zice, posto su mi dvodimenzinalni ecovani delovi izgledali neuverljivo. Rezinsko ogibljenje je jako osetljivo i izlomilo mi se prilikom baratanja, tako da sam morao da ga malo ojacam i ponovo sastavljam. Celicnu zicu sam provukao i kroz osovine tockova, posto sam ih prethodno probusio burgijom. Na poslednjoj slici sam sve prekrio Mr. Surfacerom i poceo sa sencenjem...













Pozdrav od Šekija
--------------------

komoras

Odlično kao i uvek!
Šta koristiš od pomoćnog alata pri savijanju žice i lemljenja? Koje stege/klešta?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

®Evolutionary

Quote from: komoras on 19-10-2015, 22:00:08
Odlično kao i uvek!
Šta koristiš od pomoćnog alata pri savijanju žice i lemljenja? Koje stege/klešta?

Hvala lepo,

za savijanje celicne zice koristio sam troje malih klesta - poslednje alatke u donjem redu skroz desno na slici. Zicu sam prvo zagrejao na plamenu i pustio je da se ohladi. Tako materijal postaje savitljiviji i manje krt. Delove nisam lemio vec tackasto lepio kapilarnim super-lepkom. Posto su svi krajevi pricvrsceni u rezinu sve je dovoljno crvsto, pa sam se izvukao bez lemljenja.



Kad smo vec kod toga, evo i celog radnog stola (posle dosta godina optimizacije ;))

Pozdrav od Šekija
--------------------

®Evolutionary

...evo kratkog javljanja sa progresom na cisterni. Nije jos gotova, ali nisam mogao da odolim, pa sam je montirao za probu na KrAZ.











Pozdrav od Šekija
--------------------