" Kapija mora izdržati " 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

Godina 1815, rasplamsava se bitka kod Waterloa,centar bitke je trenutno na farmi Hugomont ;)  :cheers








































































Ako iole vladaš engleskim jezikom prebaci se na strane forume sa tom tematikom, jer ovde i sam vidiš kako. Možda jedino da prebaciš fokus na Karađorđa i Miloša mesto Napoleona.
Za mene je tvoj rad 1. liga.

Igor13

Quote from: JŽ on 19-11-2015, 12:23:59
Ako iole vladaš engleskim jezikom prebaci se na strane forume sa tom tematikom, jer ovde i sam vidiš kako. Možda jedino da prebaciš fokus na Karađorđa i Miloša mesto Napoleona.
Za mene je tvoj rad 1. liga.

Hvala JŽ, znače reči podrške u svakom slučaju, ima me i na stranim forumima, gde je i interesovanje naravno veće , pozzzz. :mjetal

Starac sa planine

Ovo je super, jedno ako bi nekako uspeo da slikaš tako da se ne vidi okolina, nego samo nebo i možda neko drveće.
Možda da  malo uzdigneš dioramu na nešto (uz oprez da ne padne, naravno). U jednom od prethodnih postova kada je bila prikazana faza izgradnje, osvetljenje je bilo mnogo dobro. Očigledno zavisi od doba dana i pod kojim uglom je Sunce u odnosu na aparat.
Takođe, zidovi od cigle imaju odsjaj od laka. Probaj da to ukloniš.
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Igor13

Quote from: Starac sa planine on 19-11-2015, 14:04:29
Ovo je super, jedno ako bi nekako uspeo da slikaš tako da se ne vidi okolina, nego samo nebo i možda neko drveće.
Možda da  malo uzdigneš dioramu na nešto (uz oprez da ne padne, naravno). U jednom od prethodnih postova kada je bila prikazana faza izgradnje, osvetljenje je bilo mnogo dobro. Očigledno zavisi od doba dana i pod kojim uglom je Sunce u odnosu na aparat.
Takođe, zidovi od cigle imaju odsjaj od laka. Probaj da to ukloniš.

Hvala, slažem se za fotografije, nisam neki stručnjak, trudim se da izvučem najbolje ;), u principu najbolje je to videti uživo, nadam se da ću 13 decembra uspeti da dođem na Novogodišnji kup, pa će se tamo videti uživo šta je šta ;)

barbarossa

Bravo, izniman trud i rezultat. Impresivno

flanker

Za svaku pohvalu.
Hmm nadam se da si angažovao celu porodicu, a možda i deo familije za farbanje  :naughty
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Igor13

Quote from: flanker on 19-11-2015, 18:27:20
Za svaku pohvalu.
Hmm nadam se da si angažovao celu porodicu, a možda i deo familije za farbanje  :naughty
Hvala momci, što se tiče farbanja, tu sam se ispraksovao, tako da mi niko bre ne treba ;), ide to kao podmazano  :headbang

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Dragan

#9
Nisam ljubitelj figurica i diorama, ali OVO JE FENOMENALNO!  :god  :cheers
Da li si razmisljao da obradis neku istorijsku temu sa ovih prostora?


Igor13

Quote from: Dragan on 20-11-2015, 12:19:32
Nisam ljubitelj figurica i diorama, ali OVO JE FENOMENALNO!  :god  :cheers
Da li si razmisljao da obradis neku istorijsku temu sa ovih prostora?

Uradio već malu dioramu Boja na KOSOVU, i tu sam se namučio oko figura, sastavljao , sklapao, nažalost retko koja firma odradi figure iz našeg dela istorije, a i to što su uradili ne liči ni našta, biće nešto definitivno, samo da nabavim nešto odgovarajuće ;)

Zvezda ili tako nesto je nekad imala set turske konjice u 1:72.

milan78

Mislim da drug zna za Cesar janjicare itd...ali nase treba isto naci.Dakle to je malo problem....
Instagram-Peacockscaleworx

Igor13

Quote from: milan78 on 20-11-2015, 16:15:32
Mislim da drug zna za Cesar janjicare itd...ali nase treba isto naci.Dakle to je malo problem....

Baš tako Turci nisu problem , mogu se naći, naše moraš dobro da kopaš, da koristiš evropske vitezove,raju i Karađorđev period je jako teško odraditi da bi to bilo verno i masovno, jer jbg ja umirem u detaljima i uniforme i odeća moraju biti u originalu,  što se tiče Prvog Svetskog rata HAT je uradio srpsku pešadiju, ali kako sam čitao, modle su im se sjebale, tako da figure više liče na medvede nego na ljude

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=910