Sea Hurricane Mk IIC 1:72 Airfix

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Zavrsena jos jedna maketa u ovoj godini, svima dobro poznata Airfix Hurricane MK IIC u verziji Sea Hurricane.
Sama maketa losija od naslednika MK I, ali sama za sebe sasvim lepa za rad.
Sve out of box, dodat samo rezervoar u prostoru stajnog trapa, pojasevi u kabini (koji se naravno ne vide), farbano Valejo akrilima, lagani wash slikarskim uljanim bojama, i lak mat top cote - gunze.
Tek sad vidim da nisam ofarbao otvore za izbacivanje caura...ali to cu lako doraditi.
Nadam se da vam se svidja, kritike kao uvek dobrodosle.
Veliki pozdrav




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zobo


Jovac

Jako lep rad . Pogotovu mi se sviđa wash sa uljanim bojama. Pratio sam nastanak ove makete od samog početka.  :cheers :cheers :cheers

Tomcat

Nije moja oblast interesovanja ali mi se svidja, bravo  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Warhawk

Vrlo suptino i uspelo prljanje, kako i priliči belo obojenom avionu.
Deluje mi kao da si prilikom gitovanja "trbuha" neke panele propustio da urežeš.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mos


relja

Uvek nezgodna bela je ovde odlično ispala. Super rad!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Nemsy_29

Veoma zanimljiva sema, odlicno si se izborio sa belom i rezultat je fenomenalan, svaka cast  :cheers

flanker

Odlično. Možda i najzanimljivija izvedba istog.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Skyrider

Bas lepo :) Jako nezahvalna shema za rad, ali sad kad gledam, ne secam se da sam video bolju izvedbu iste :) !