Hawker Fury Mk I 1/72 i 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Od daggera sam dobio nesastavljenu Matchbox maketu Hawker Fury-ja u 1/72 da ga uradim u bojama naseg kraljevskog RV-a. Za vreme posete jednoj od maketarksih radnji primetio sam da na rasprodaji imaju maketu istog aviona ali u razmeri 1/48 za citavih $5. U tom momentu mi je sinula ideja zasto da , kad vec imam Lift Here decale za 1/48 Furyja, ne pravim obe makete simultano!

Matchbox Fury 1/72 sa sasvaljenim trupom i krilima


Izvuseni izduvnici


Izbuseni mitraljezi (primeticete kapljice vode jer sam tek zavrsio smirglanje ove makete)


Life Like Hobby Kits Fury u 1/48. Nikad cuo za ovu firmu ali makete je solidna kao sto se i vidi na slikama (narocito za onu cenu)


Sediste, palica i kabina su obojeni MM Flat black i drybrashovani srebrnom bojom. Ecovani pojasevi su od Eduarda. Inace pregrada iza sedista kroz koju prolaze pojasevi je izradjena od tvrdog papira ( visak od pozivinza za vencanje ;) ).  U kabini sledi jos dosta rada narocito na panelima sa obe stane kabine jer nisu dati nikakvi detalji. Trenutno nemam nikakve zicice i stiren ali se nadam da cu ih uskoro nabaviti jer su mi bas za to potrebni.


Trup, sediste i instrument tabla


Izbuseni izduvnici, treba ih ismirglati.


Izbuseni mitraljezi


Poredjenje 1/72 u 1/48 Furyja


Boki

Ni ja nikad nisam čuo za Life Like Hobby Kits ali ovaj Fury u 48-ici izgleda super.
Ih, čoveče, baš ti zavidim. Ne sam da skoro svaki dan šalješ odlične fotke aviona u letu (uzgred, hvala za iste), nego paralelno radiš na maketi istog aviona u 72 i 48. Svaka čast, majstore.
pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Hehe,
Tebi se izgleda ostvario americhki san....sedis kod kuce i zezas se, pravis makete, dok lova kaplje.... ;D
Alal vera !
Sala na stranu...
DObra je ta maketa Fjurija, neko je pomenuo na Yasigu. O saroj "kutiji sibica" da i ne govorimo. Samo napred, iskoristi dobro sve slobodno vreme koje imas, jer ako udjes u masinu, a uci ces, vreme za makete ce ti biti vrlo ograniceno. Dotle, uzivaj, i salji nam radove, nek vide malo Ameri kakvi se avionchici prave, a i sta im je oborilo "nevidljivoga".... ;)
Veliki pozdrav,
Bane

medico

ovaj veliki Fury je Lindberg .

husky

Djole, ovo jeste Lindberg, kao sto rekose ljudi, imam ga ovde i uporedio sam ga sa mojim.

djnik

Onda jeste Lindberg, prepkaovan u dalekom Sijetlu! Danas nastavljam sa radom i izbegavam sunce jer sam juce 3 sata slikao avione...

prelude

Nešto sam o ovom (definitivno) Lindbergu i ja diskuitrao na YASIG-u, pa "pejstam" moje kratko mišljenje ovdje tko nije tamo pročitao.
Lindberga inače prepakiravaju i "Inpact" te "Pyro". Jest da nije baš posve akuratan (duljina trupa i ponešto čudnog oblika i prevelik otvor za kabinu) obzirom na postojeće nacrte (a i ko se može zakleti da su i oni točni), ali djeluje znatno više "Fury" od pomalo sterilnog Airfixa, koji sâm po sebi nije loš, ali je u nekim segmentima prepojednostavljen i znatno grublji (siroviji) u nekim detaljima, tako da bi s njim po meni bilo znatno više posla, a da se dovede barem do razine Lindberga koji djeluje puno autentičnije.
Odlična maketa, s tim što treba paziti da se kod "ordiniranja" prilikom sastavljanja ne unište i anuliraju odlični površinski detalji (po meni jedni od najboljih koje sam vidio na nekoj maketi uopće). Šteta što se današnji proizvođači maketa ne ugledaju malo na te "stare majstore"...

djnik

Posto sam se "naoruzao" sa svakakvim delovima stirena, odlucio sam da doradim kabinu koja je u maketi data bez ikakvih detalja. Potom sledi jos jedno prskanje crnom bojom.





husky

Udri Djole!
Lepo ti ide za sada!

djnik

Evo nastavka radova na oba Fjurija. Spremni su za prajmer a potom sledi prskanje Alkladovom polished aluminum bojom.

Fury 1/72



Fury 1/48



Kabina je doradjena tako sto su napravljeni ramovi unutra i dodata je radio oprema i poluge koje su nedostajale kao sto se moglo videti u jednom od prethodnih poruka.





Poredjenje 1/72 u 1/48


dragan_mig31

sta si prskao kao primer,neki aluminium? ili je plastika takva?

djnik


djnik

Fjuri u 1/48 je skoro gotov, jos samo Future i dekali i ostalo... Onaj u 1/72 cu da ostavim za kasnije jer nemam dekale za njega jos uvek.






medico

obecava !
probaj posle future - washuj koliko mozes panele da bi istakao detelje ... pogotovo ove oko kormila pravca i visine kao i zakrilca ...neka siva bi odradila posao

djnik

Problem je sto je maketa u pozitivu tako da ne znam kako bi wash izgledao? :(