brewster buffalo F2A-3 , special hobby 1/72

Previous topic - Next topic

krajton

Početak nove godine i nastavak našeg druženja
Da ostanem vredan, jer sam imao prošlu godinu veoma uspešnu.
Makete kao da su se same sastavljale
Novi projekat, samo za strpljive, a to nisam još uvek postigao, mnogo sam bolji ali ...

Ja sam birao između hobby boss-a i special hobby-a, pa sad videćemo
Pričam o ovome




krajton

Da dodam i ovo

Prelepe kombinacije ( nisam odlučio koju radim )




Rezin odličnog kvaliteta, mislim da izgleda odlično


A sad na posao...




Warhawk

Dobro si izabrao. Ovaj je 3-4 klase iznad HobbyBoss-ja. A i poredio sam ga sa Hasegawom, izgleda da je na tom kalupu zasnovan i unapredjen, što je dobra stvar, jer je Hasegawa sirota detaljima spolja i unutra, ali konturno pogodjena.
Mali info za izradu: Po sastavnici piše da se dole lepi neprozirni deo umesto prozora. F2A-3 Je stvarno imao neprozirni deo, ali su ostavljena dva mala ovalna prozorčića na njemu za inspekciju rezervoara.
Možeš ili staviti stakleni, pa sve ostale ramove zagitovati i prefarbati, ili ih izrezati na tom neprozirnom delu.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

krajton

radovi
izgleda to lepo









Loše strane, paneli su ekstremno plitki, bilo je muke ukopiti sav rezin i još da stane u kokpit sve...
Ispalo je odlično, kokpit je pun ko šibica i lepo se uklopilo
Bilo je malo gitovanja ali bože moj dešava se
Nema pinova za sastavljanje polutki, delovi ti klize i beže, ali tu je gunze sa njihovim lepkom čuvenim

Nisu izbušili rupe za mitraljeze na krilima hm..
Nedostaje na repu špic za kačenje sajle za vezu ali to su sitnice koje se mogu lako doraditi

Prozirni poklopac uzet u rad, dobro si rekao za onaj detalj, proverio sam na netu i tako je

Odoh da radim, pozz



krajton

Odsutan zbog posla, nastavak radova tek sad

A evo i napredak













Laufer72

Pozdrav.

Kada sam se kao klinac ,što bi rekao stric Albert iz Mućki "during the war" :D, prvi put susreo sa Matchbox-im bafalom, bio sam iznenađen, zbunjen i razočaran (američki avion sa britanskim oznakama, velikom pritkom za susenje veša umesto antene napred, u vidnom polju pilota ;), kabinom kao autobus,....) ali, ovo tvoje....

amerčki bafalo sa šemom iz Midveja, plavo malo vise plavo plavi  8), sve mi se sviđa.

Za sad stvarno odličan rad, samo napred!

Sve najbolje.

Jovac


kapetan


djos & filip

Za sada vise nego dobro, bice to prelepo na kraju

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Warhawk

#10
Bojenje perfekcija. Ti posvetljeni paneli ima da razbiju monotoniju kamuflaže. Posle možeš da odlepiš i sa flekama od ulja i gareži od izduva, Pacifik je to bio  ;)



Mislim da unutrašnje ramove poklopca kabine nije trebalo bojiti, F2A-3 je za razliku od ranijih varijanti imao 3 parčeta pleksiglasa jedno do drugog
Možda se mogu obrisati kad se skinu maske?




izvor: Squadron Signal 1081 - "F2A Buffalo in action"

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

krajton

Biće to rešeno...
Došla su dva dela za to srednje unutrašnje staklo,
A za prednji deo vetrobransko staklo ( dva dela, sa rupom i bez rupe za teleoptički nišan) , ima delova i za F2A-2 i F2A-3

Sastavnica nije baš najpreciznija, tu treba obratiti pažnju na neke sitnice
Jedino taj detalj na zadnjem staklu emergency ration hatch, nisam pripremio, nisam bio siguran dal su svi F2A-3 imali taj deo i taj detalj
Od makete do makete od crteža do crteža, različito,

I dalje se dvoumim dal da naknadno dodam i taj poklopac, nije uopšte prikazano i dato u sastavnici i nema tog detalja u gomili ilustracija

Vidim i gomila maketa na forumima nema taj detalj,

Ako znam jad me našao  :headbang



zobo

Snaci ces se vec :zvizducSrecan dalji rad :doh :naughty

krajton

Evo i nastavak radova, ispravio sam greške
To sad izgleda ovako









Nije još gotovo, ostalo je još poneki detalj

djos & filip

Kao sto sam i ocekivao, prelep Buffalo.
Poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......