MK radionica - MW 1/35 UAZ-469

Previous topic - Next topic

Sandman

evo josh jednog zajednichkog projekta chlanova MK...

u pitanju je maketa dzipa UAZ-469 firme Military Wheels koja ce zavrshiti kao poklon Maketarskog Kutka garnizonu Zandarmerije u Nishu - josh jedna zdruzena akcija Nish-Beograd



sama maketa u principu nije toliko losha ali joj nedostaje malo bolja finalna obrada delova....
sami delovi su poprilichno debeli, a tu i tamo dolazilo je do manjeg neuklapanja....

maketu je sa radom juche zapocheo Tripko a popodne sam mu se pridruzio i ja....

do popodneva, motor je vec bio sklopljen, i zalepljen na shasiju....



ovde je mala dorada sa simulacijom zakivaka pravljenim od komadica razvuchenog sprua...



na motoru vec ima vishe dorade u obliku raznih creva i gajtana napravljenih od bakarne zice....



reshetka hladnjaka je farbaa i drajbrashovana....



motor za donje strane...



zalepljena su i vrata....



akumulator smo reshili da stavimo ovde.... na raznim referentnim slikama smo vidjali da akumulator stoji i levo i desno u motorskom prostoru ali na kraju reshismo da ga postavimo ovde :)



i po meni mozda i najbolji deo na celoj maketi - gume - fenomenalno su uradjene sa sve izlivenim dimenzijama same gume....



na instrument tabli je bio malo veci zazor pa je zagitovan.... dodata je i ova ruchka sa desne strane....



eto za sad toliko... Tripko ce javiti kako napreduju dalji radovi ;)

Gusha


medico

lepo napreduje , da li pravite onu verziju sa 'mitroljezom' pozadi ?

Sandman

Quote from: medico on 06-07-2007, 12:32:43
lepo napreduje , da li pravite onu verziju sa 'mitroljezom' pozadi ?

ne znam....ja nemam one slike shto je Gusha doneo, a nema ih ni Tripko ....
jedino da stavimo "ciradu" preko "mitraljeza" pa nek ide zivot...  :D

milanco

Svidja mi se lepo izgleda  :o i bice za septembar gotov ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Gusha


medico

ma piatm se jesu li nashi drugari dorasli zadatku ?  >:D
chini mi se tripko nesto okleva  :D

tripko

jel se ti to doktore dobrovoljno javljas da izradis nosac za mitraljes?

Gusha

Drugari su juce dobili mitroljes za izradu kopije.Doktore odradi to, kako bih original vratio na tenak.Tripko mi rece da ce da bude problem oko izlivanja, al' ja verujem u tebe.Nemoj' ga mnogo raskupusate!

tripko

srecom setih se da imam ga na IS2ci igledaju slicno mozda bi njega mogao da nabubzimo

Gusha

Eto vidis kako ti se posle onog rostilja od juce razbistre misli! ;D

Sandman

Quote from: Gusha on 08-07-2007, 10:18:37
Eto vidis kako ti se posle onog rostilja od juce razbistre misli! ;D

mmmmm.... roooooshtiiiiljjjj....  :D :D :D

elem, josh nisam nashao neshto konusnog oblika shto bi moglo da posluzi za pralvjenje postolja za mitraljez....
mozda vrh neke hemijske olovke?  ::) bilo bi idelano zapravo kad bi neko imao onaj chunic shto putari koriste, a koji se dobijao uz onaj Mercedes kombi na teledirigovane komande shto je nekada pakovala chini mi se Mehanotehnika! Mislim da bi taj chunic odgovarao i po velichini za ovo postolje....

Sandman

posle poduze pauze  :-[ Tripko i ja nastavismo rad na UAZ dzipu...

plastika je pravi uzas za shmirglanje (a la Sky High!), a turpija je samo razgnjavi  ??? ::)

no nekako zbudzismo ogibljenje, pa polepismo i tochkove, nosach vetrobranskog stakla, sedishta....





menjachke poluge smo napravili od shepnadli jer su one iz kompleta ochaj zivi....





ostaje da se uradi konusno postolje za mitraljez, i drzachi za njega, kao i nosachi cirade iza prednjih sedishta

stakleni delovi su kod mene i sutra cu ih polirati i prontovati, a posle i ofarbati (poziciona svetla i zmigavce)

djnik

Odlicno napreduje momci! Svidja mi se to sto doradjujete maketu kako bi bila sto vernija. Smirglanje smirglanje...verovatno najdosadniji proces u maketarstvu!

chemical_ali

imam i ja jednog doma u ormaru ali moj će bit ona varijanta sa saćastim lansrima od SVK,ova recenzija zaista korino dođe!!dosad super napredujete!samo naprijed momci!