Fw190 F8, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Moja  prva maketa u 2016 godini je Airfix Fw190 u 1/72. Maketa nije losa ali sam iskreno ocekivao vise od new tool makete, a da stvar bude gora, moj primerak ima falican canopy. Farbano je Mr Hobby akrilima, dekali iz kutije, I generalno sam zadovoljan uradjenim, mada uvek moze bolje. Posebno moram da zahvalim kolegi Kerberu na iscrpnim informacijama I pomoci a posebno na strpljenju za sva moja pitanja  :)











Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

Svaka čast Tomcat! Prelep zimski Fw. A lepo je videti malo ww2 iz tvog opusa.

djos & filip

Odlican, kamuflaza je bas uspela.
jedino sto bi ja promeno je malo manje sjajan finis ali ovo je mozda utisak i od blica.
Sve u svemu veoma lep Fw.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

A kukaca na repu???Zezam se,odlican fw lepa izvedba...i moram reci i bolje slike.Menjas se... :cheers :hahaha :super
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Quote from: milan78 on 30-01-2016, 14:30:00
A kukaca na repu???Zezam se,odlican fw lepa izvedba...i moram reci i bolje slike.Menjas se... :cheers :hahaha :super

Osim svastike postoji jos jedan problem, koji sam zaboravio da spomenem, a to je sto Airfix ne daje dekal za onu spiralu na spineru, a ja uz najbolju volju nemam predstavu kako bih to ofarbao  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Tu trakicu imam ja u dekalu i mozes je dobiti.... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Quote from: milan78 on 30-01-2016, 15:54:31
Tu trakicu imam ja u dekalu i mozes je dobiti.... :cheers

Bio bih zahvalan  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

"Ptica koljacica" !!! Odlican svaba Slobo, sto rece Barbarosa, WWII je od tebe uvek prijatno iznenadjenje  :super :super :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

flanker

Veoma zanimljiva šema i lepo urađena maketa.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

drakii

Dopada, leeeepo bre, samo gde nađe Kerbera B za tutora na ovu temi, pa on nije još napravio ni sto FW-190  :zvizduc, još jedan dokaz da je Zweite Weltkrieg neprevaziđljiv,, a jes da su Nazi - naci, ali im je najinteresantnije vazduhoplovsvo, da ne kažem Luftwaffe, dali si video Zvezdin FW 190A 4, iako je malodelni i bezlepni, izeli ga bre, pogodan je za upotpunjavanje Wurgera, ako te zanima, ova opaska i zbog Kerbera, pozdrav iz Niš, ja u niši držim džopke i popke

Tomcat

#10
Hvala, a sto se tice mojih WW2 maketa, planiram u neko dogledno vreme Hawker Typhoon i P-51B :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zobo

Veoma lepo uradjen.Odlican! :super :super :super

komoras

Pravo iznenadjenje s tvoje strane Slobo! Odličan "butcher bird" !!!  :super :cheers
P-51B od Revell-a ćeš raditi?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

#13
@ komoras

Ne, P-51B je Academy sa dekalima "Blue nose birds of Bodney" a Typhoon je Airfix sa dekalima "RAF D- Day"  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

AcaDinic

 :super
Odlican mali. Odlican.