NA Mustang IV, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo svima.

Evo mene sa jednom (nadam se) brzinskom. Ova je po narudžbi i treba da bude gotova do 15.03. Valjda ću ga završiti do tada. Naravno, ja sam mslio da bude OOB, ali sam ipak dodao pojaseve, par žica na akumulatoru (ili šta je već ono iza pilota). Vjerovatno ću da ubacim i mitraljeze od medicinskih igli i možda još neku sitnicu.

Evo malo slika

































Fina maketa i fino se uklapa. Detalji za 1/72 više nego dobri, bar meni ;)

Kad ovu završim, vraćam se na Ar 196.

Pozdrav svima,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

komoras

Odlična maketa/tematika i još bolji start!  :super

Možeš li malo više da pojasniš kako si odradio pojaseve, izgledaju sjajno  :god
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Janjic

Hvala drug  :)

Pojaseve radim od krep trake i dodam dijelove od PE seta. To je stari PE od Akagia, pa ostalo nekih viškova  ;)

Uglavnom, trake sječem na 1mm ubacim provučem kroz PE komad i onda odrežem mali dio trake da simulira remen za zatezanje. I to ti je to  :)
凸(¬‿¬)凸


Janjic

Ćao drugari.

Evo par sitnica urađeno ;)

Krila postavljena, vertikalac i horizontalci na mjestu. Stajni trap obojen u NMF sa detaljima ZYC, postavljene medicinske igle da simuliraju mitraljeze u krilima. Nemam pojma da li je ovo ok što se tiče stajnog trapa. Tražio po netu, gledao slike, čitao.... neko kaže ovako a neko onako. Kako god bilo to je to što se tiče ove makete. Panele na krilima nisam popunjavao. Moram još par detalja prje prajmera da sredim. Evo i par slika ;)









Do idućeg javljana pozdrav svima.

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobro veče svima.

Gornja strana obojena. Bilo je zeznuto raditi sa Humbrol akrilnim bojama. Ja nisam nikad imao gore boje u rukama! Ako je neko mislio da sebi kupi ove boje, ja mu preporučujem da ih zaobiđe u širokom luku. Boju sam razrijedio 70% alkoholom i vodom (probao sam samo alkohol i samo vodu). Nije toliki problem razrijediti, koliki je problem što se pigment ili šta već ne može razgraditi (nikako da skontam bolji izraz). Naime, koliko god ja mutio, tresao ili bilo šta drugo radio, čestice ostaju. Naravno, one zapuše AB nakon jedne sekunde rada. Na kraju sam procijedio boju kroz milion slojeva ženskih čarapa i nekako ofarbao maketu. Pošto imam nekoliko Airfix starter setova, sad znam da moram i za te makete kupovati boje. Možda bi priča išla drugim tokom da sam imao njihov tiner za akrilke?! Donja strna nije urađena, sutra vjerovatno.

Uglavnom, ako neko od vas koristi ove boje i nema nikakvih problema prilikom bojenja AB-om, blago njemu! Ja ga samo molim da mi kaže kako ih dovede u stanje da rade svoj posao. Ukoliko su ove boje namjenjene za rad četkicom, onda se izvinjavam.

U kutiji se dobiju dva poklopca kabine, pa sam ja jedan iskoristio da maskiram kabinu. Da li je ovo za neku drugu verziju ili je samo rezervni, nemam pojma. Ja sam ostavio onaj sa brojem koji je u sastavnici za model.

Evo i slika:









Ja sam zadovoljan kako je ispalo.

U tačnost nijansi neću da ulazim, niti me briga ;)

Pozdrav svima.

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Jovac

Lepo ti ovo ide. Ajde završavaj, ove nove Airfix makete se super uklapaju i brzo rade. Pozdrav , super ti je ovo.

djos & filip

Kao i uvek, odlican rad za sada....a bice i na kraju.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

viper

Odlično izgleda. Mogu li se razrijediti ajaxom?

Janjic

Hvala vam  :)

Dževade nisam probao. Pročitao sam da može i tečnost za šajbe, ali nisam probao.

Pozdrav svima  :caooo
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan.

Gotova i donja strana. Nisam koristio Humbrolovu boju, nego sam mješao neki svoj mix. Pokušao sam da je razrijedim i Gunzeovim tinerom, ali nije se dala.
Uzeo sam kao osnovu Humbrol enamel 147 i dodavao MM RLM 75 da dobijem Light Grey Matt . Boja koja dođe uz maketu je približna ovo nijansi koju sam ja dobio. Šta vi mislite?



Ima nekih sutnica koje treba doraditi, pa pičim na lakiranje.

Pozdrav svima.

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

milan78

#11
Jako dobro zaista.Desava se da airfix upakuje dva puta prozirne delove imam i ja u skyhawku njihovom.Te akrilke ili original thinner ili cetkica...starter,da deca kad kupe imaju sve u jednom,naravno brushom ne airbrushom. :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Sneni

Odlično ti ide, vjerujem da će biti jako dobra maketa na kraju.
Što se tiče tih Humbrol akrilnih boja, nisam ni pokušavao da ih stavim u airbrush (i sad mi je drago zbog toga, kad sam pročitao tvoje iskustvo...). Čitam po netu da se za airbrushovanje mogu razrijediti sa Tamiya ili Xtracrylix razrjeđivačem. Inače su odlične za četkarenje.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Janjic

Hvala vam na javljanju  :)

Onaj ko radi četkicama, vjerovatno može dosta toga sa ovim bojama. Za AB-ove nisu definitivno (bar ne bez Humbrol ili Tamiya tinera).

Pozdrav svima.

凸(¬‿¬)凸