F-86D Kitty Hawk 1/32

Previous topic - Next topic

viper

Maketa rađena direktno iz kutije. Uradio ožičenje prednjeg wheel bay , jer bilo siromašno detaljima i ožičenje točkova.

Nisam namjeravao stavljati sjajni lak preko NMF, ali ću morati. Javlja  se  silvering na decalima, jer su  decali mat i primjeti se.







Uff, ovo kinesko špikovanje mi nikako ne odgovara. Na NMF štrči i bode u oči.
Od toga pate sve njihove 32jke.

viper

Da riverti su naglaseni ali su ipak puno plici i bolji nego na npr. trumpeterovim 32

Pedja

Meni ovaj rad odličan, metalne površine odlične. Riveti, hm, kada ih nema, zašto...kada ih ima...zašto.
zaključak odličan rad. :super

kapetan

Meni je ovo vrh, koje si boje koristio?

viper

Hvala.
Ove dvije nijanse aluminija su zapravo dupli color sprejevi, srebreni za felge i ovaj tamniji je takode dupli color sprej chrom. namijenjen za visoke temperature. Manji paneli su 3 nijanse alclada..
Podloga je tamija x-1 odnos boja - thiner gunze mr color sa retarderom 50:50 i druga ruka boja-thiner 30: 70.

Boje iz spreja sam prebacio u airbrush


kapetan

Quote from: viper on 21-03-2016, 21:22:31
Hvala.
Ove dvije nijanse aluminija su zapravo dupli color sprejevi, srebreni za felge i ovaj tamniji je takode dupli color sprej chrom. namijenjen za visoke temperature. Manji paneli su 3 nijanse alclada..
Podloga je tamija x-1 odnos boja - thiner gunze mr color sa retarderom 50:50 i druga ruka boja-thiner 30: 70.

Boje iz spreja sam prebacio u airbrush



Ti si kralj!  :bravo

dasabaja

Kako ih "dekantiras" tj. iz kante u AB?

vuk#75

Quote from: dasabaja on 26-03-2016, 17:57:19
Kako ih "dekantiras" tj. iz kante u AB?

Samo sprej isprskas u neku plasticnu casu i dobijes boju kao iz kantice, nista komplikovano.

viper

#9
samo kada se prebaci boja iz spreja u casicu nesmije se nekih pola sata do sat poklopiti,jer je potrebno da ispari gas iz boje.

zobo


viper

Decali su mat i izražen je silvering.Nanio sam Glanzer (Pronto) nadajući se da će silvering biti manji. Manji je  ali samo za nijansu, ali je zato malo uticao i na NMF . To se najbolje vidi ispred vertikalca, jer sam morao tu malo popravljati i nisam nanio Glanzer. Ne znam kako  da eliminišem silvering.

Na zadnje 3 makete mi se desilo da kada sam nanosio decale (najčešće velike decale) jednostavno pod rukom osjetim kako se Glanzer i Gunze boje ispod tope i ostaju otisci prstiju. I boja i Glanzer se suše po 2-3 dana i onda stavljam decale.
Ne znam zbog čega se to dešavalo.

Na uvodnik zraka će ići poklopac. Mučio sam se prilikom šmirglanja uvodnika i bio ga lijepo obradio,  ali prilikom ljepljenja trupa pojavila se pukotina unutar uvodnika i odlučio sam da stavim poklopac.






milan78

Koliko vidim samo mi se cini da ti ispod znaka USAF na krilu nalazi nesto "mokro"kao da se nije osusio akrilni lak.Vrlo malo silveriga po slikama tj samo noseci film vidim.Ostalo ok. :super
Instagram-Peacockscaleworx

vuk#75

Maketa izgleda zaista jako lepo. Bas mi se dopada boja. Milane gde ti to sve vidis na maketi???

viper

Hvala.Da ima tu ispod Usaf natpisa na krilu,ali to je ostatak uljanog smedjecrnog washa.To sam namjerno ostavio ,jer ce biti mslo i prljanja na tom dijelu.