Hurricane MkIIc 94sqn.B flight ,1/48 Revell/Hasegawa

Previous topic - Next topic

Miha

Ko što naslov kaže,Hariken jugoslovenskog "B"flajta 94 skvadrona na kom je leteo komadir flajta poručnik bojnog broda Igor Beran na svom zadnjem letu 14.11.1943.Oboren paa vatrom prilikom napada na aerodrom Aliakanou na Kritu,takođe oboren i poručnik Radomir  Matejić.Za Matejićev avion nisam našao dovoljno podataka pa sam odlučio za ovaj za koji imam bar deo.
Maketa,Revelov prepak Hasegave,uklapanje krila i trupa na o-ruk,sitniji delovi se lepo upasuju.Maketa ima vrlo nezgodan spoj donjeg dela krila na prelazu u trup gde je već platnena presvlaka a na pravom avionu tu nema nikakav spoj.Najveći problem bio je nedostatak tropskog Vokes(Vouks)filtra koji sam napravio od usisnika iz restlova c47.Otvorio sam klapnu hladnjaka,dodao pojaseve ssm na sedište,nosače bombi,itd.itd.Dekali iz kutije+na kateru isečena kodna slova+kz144 iz RR magacina.






















Pedja

Много леп, посебно поштовање за прскање кодних ознака. Посебно комликовано због имитације платна на трупу. Моја пепорука маске за британске ознаке, бољи је ефекат у сваком случају од налепница.
Још једном, врло леп рад. :super

mos

Odlican rad ! Svaka cast za pravljene oznake i pricu koja prati avion.  :cheers

YU-DFY


relja

Sve pohvale za maketu, istraživanje i hvala za priču o zaboravljenim pilotima.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


Miha

Hvala momci :cheers
Ova maketa posvećena je svim našim letačima koji su zahvaćeni vihorom rata žrtvovali svoju mladost daleko od svojih porodica zarad nekog višeg cilja a skoro zaboravljeni,ako izuzmem nas maketare i malobrojne vazduhoplovne entuzijaste.
Imao sam najviše podataka za ovaj avion te je on krajnji rezultat moje namere.

Ko što su i drugovi rekli!

Nego uzgred rečeno, više mi se sviđa ova Revellogawa nego novi Airfix. Fali njima još mnogo do finoče Japanaca.

Josip

Laufer72

Odličan  :bravo.

Koju foliju si koristio za seču na kateru i kakva su ti iskustva sa eventualnim lepkom od iste?

Miha

Quote from: Laufer72 on 30-04-2016, 10:04:38
Odličan  :bravo.

Koju foliju si koristio za seču na kateru i kakva su ti iskustva sa eventualnim lepkom od iste?
Pravo da ti kažem za foliju-ne znam kako se tačno zove.Kažem tamo gde seku za čega mi je potrebno,da je to samo šablon,nije potrebno nikakvo super lepljenje.Moja iskustva su pozitivna,za japanske avione bez razmišljnja
koristim ovakve šablone,DC-3 u JAT-ovim bojama komplet označavanje isto.Nije do sad ostavljao lepak na površini niti povlačilo farbu prethodno nanesenu.Nakon prskanja odmah skidam foliju.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Aleksandar

Никола друже,свака част, прелепо!
Морам доћи на двострку премијеру, Месер и Хариша. :)
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Miha

Quote from: Aleksandar on 30-04-2016, 19:15:17
Никола друже,свака част, прелепо!
Морам доћи на двострку премијеру, Месер и Хариша. :)
Of kors Saša druže :cheers

capritim

Odlično, svaka čast. Posebno me raduje ideja da se sačuvaju od zaborava piloti koji su obeležili
našu izuzetno bogatu vazduhoplovnu istoriju.

BRAVO !!!