brewster buffalo special hobby 1/72

Previous topic - Next topic

krajton

Gotova maketa, odavno,
slike sa mobilnog telefona

Defender of Midway, šta reći, lep amerikanac
Jedino što SpecialHobby nije dao poklopac kabine - canopy za F2A-3, dali su dve kabine i obe za istu verziju
Paneli na nekim mestima urezani i produbljeni














Vredi kupiti maketu

Jovac


Janjic

Baš je fin  :)

I mene čeka isti  ;D
凸(¬‿¬)凸


Warhawk

Quote from: Janjic on 21-05-2016, 23:26:13
Baš je fin  :)
I mene čeka isti  ;D

I mene, i mene!   :naughty
Šlažem se s' konstatacijom da je fin.
Uradio si ga onako kako je stvarno izgledao na kraju Bitke za Midvej - ishaban, izandjao avion kojeg svi jedva čekaju da se reše

Kako si staklić za F2A-3 rešio?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Starac sa planine

Mnogo lepo ispalo farbanje. Koje boje su koristio?
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

deksiko


zobo


Sandman

Vrlo lepo urađeno nijansiranje panela sa gornje strane, a sviđa mi se i kako su preshading i wash odradili svoju ulogu!

krajton


krajton

O da, a boje su GUNZE MrColor, sastavnica mi nije tu, na njoj sam napisao boje. Pogledaću sutra

flanker

Baš lep.
Nego mi izgleda kao da si zaboravio da ofarbaš neke delova rama kabine??!!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Stvarno je lep.
Na oko skroman ali fin rad. pogotovo za 1:72 skalu.

krajton

Oba poklopca kabine u maketi su bila za F2A-2 a razlika sa F2A-3je ta što na njemu
između ta tri stakla nema rama ili okvira. Ja jedino šta sam mogao a da neupropastim
staklo je jednostavno da te ramove neofarbam. Kolko da eto liči na odgovarajuću. Ima
tu samo malo razlika između verzije 2 i 3. Jedna od njih je i ta vezana za poklopac kabine.

Sandman

Ono što bi mogao da uradiš je šmirglanje tih ramova:

- ako je moguće prvo nožićem sastružeš/sasečeš ramove, a zatim kreneš od jako grube granulacije šmirgle (270-320) pa svaku sledeću iteraciju radiš sve finijom granulacijom (400-600-800-1000-1500-2000+)...

- zatim (ako slučajno imaš) možeš koristiti Gunze micromesh "krpice" (1000-2000-3000) + Gunze "gumirane šmirgle" (6000-8000)

- na kraju ide pasta za poliranje (Gunze ili Tamiya npr) ili obična pasta za zube - ona se krpicom utrljava dok ne osetiš škripuckanje krpice o plastiku što je znak da je površina već dobro uglačana...

Ovo jeste poprilično dosadna i mukotrpna operacija, ali mislim da bi mogla da ostvari učinak uklanjanja suvišnih ramova na poklopcu kabine.