1:72 Revell Jas-39 D Gripen

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Maketa uradjena OOB.Boje revel enamel.Dodani pojasi i pitocev u samogradnje.


















flanker

...em ti Švedsku: stalno mrak, kiša i oblaci...
Dobar je, baš mu leži ta sumorna pozadina. Možda su ti prednji paneli malo vise naglašeni u odnosu na one u zadnjem i srednjem delu.
Šteta što nisu malo više detalja uneli u prilično velike prostore glavnih nogu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Fino, fino, mada je previse savremen avion za moj ukus :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Standardno dobro urađen i boje izgleda da su dobro pogođene. Koje su revelove boje korištene?

zobo

Dobar.Kao i svaki iz tvoje radionice. :super :super

boom.boom

Dragane...standardno ODLICAN!!! Kako uspevas, ne znam :think!? Samo su mi dekali enigma! Ovo kao da nisu lowviz nego invis oznake!?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Hvala vam :)

@viper boje su revell 374 dole a revell 43 gore pa preko toga razredjena 374.osnova je crna.Izduv je tamiya chrome silver + malo razredjene crne preko.

M@rio

Odličan ti je ovaj Gripen D!!! Sviđa mi se iako je dvosed!!! :super

Ja sam obustavio radove na mom Italerijevom (samo što je jednosed - A verzija u pitanju) baš zbog lou viz dekala koji se gotovo ne vide!? :uaaa

Ako smem da pitam, kakva je maketa za sklapanje? Da li si imao ikakvih problema i u kojoj meri? Razmišljam se da je nabavim već duže vreme, samo onu C varijantu.

Pozdrav,
Mario
M@rio

Laufer72

Dragane prijatelju moj, objektivno tvoj najlosiji rad u zadnjih nekoliko godina (kazem iskreno bez zelje da te povredim).

Maketa nema nikakvih slicnosti sa avionom koji predstavlja, slika dosta toga otkriva.



Sve najbolje

flanker

Ovo je možda izraubovana i izbledela mašina. Možda da su manje blede oznake i brojevi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Tu je revell podbacio dao dekale slicne nijanse.I sad sta god da uradis sa bojom gornjaka pogresis.Svetliju tamniju i ne bude to to.Jasno se vidi da su boje na orig.avionu skoro Compas dark grey a dati dekali u DGG....
Instagram-Peacockscaleworx

capritim

Da, definiivno je Revell pogrešio. Ali to ne opravdava da se uzimaju nijanse dekala zdravo za gotovo.
Ako je to bio problem onda postoji aftermarket ili kućna radinost, sve u cilju dobijanja što tačnije makete.


Sneni

#13
Poznat mi je ovaj problem sa sivim Revell dekalima... jednom sam radio njihov F-4 i postavio gomilu stensila koji se uopšte ne vide jer su iste boje kao kamuflaža :cry Ovdje je još nezgodnije jer su glavne oznake takve, a ne samo stensili... Generalno je maketa sasvim ok za jedan brzinski rad :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

nenobl