S-Model 1/72 M3A3 Stuart

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo još jednog tenka u radu.

U pitanju je maketa M3A3 Stuarta kod nas verovatno slabo poznatog kineskog proizvođača S-Model.

S-Model pravi makete vojnih vozila u razmeri 1/72 i to kao 1+1 fazon (u kutiji dobijate delove za 2 makete!).
To su "fast build" makete - detalji su pojednostavljeni, mada i dalje zadržavaju dosta dobar nivo detaljnosti, a uz svaku maketu dobija se i mali ecovani set i/ili metalna cev.

Maketa je sklopljena i čeka crni prajmer...




Messerschmitt

Фина макетица, доста добар ниво детаља и педантна изведба обећавају сјајан резултат  :super
Иначе, о S-model макетама је било речи и на форуму, са идејом да организујемо размену: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,17731.0.html

Sandman

I Stuart je danas dobio prajmer - crni Mr. Surfacer 1500




medico

ne baš preterano brzo ali pedantno kao i obično !

Sandman

Nastavljamo u uobičajeno sporom ritmu  ;D

Danas je legla kamuflažna boja - Gunze H304 Olive Drab.
Naprskavao sam je uglavnom po sredini polja, tako da je crna podloga stvorila efekat preshadinga po spojevima panela.






ypow

Predivno! Modulacija na 1/72, obozavam te stvari.
Da li si imao situaciju da hobby color aqueous boja (pretpostavljam da tu koristis)
nece da se osusi po 2-3 dana? Deluje suvo ali se otisci prstiju pojavljuju na pipanje
i razmeksavaju boju?
Sad mucim taj problem pa reko da pitam....

Sandman

Hvala, mada ovo farbanje i nije prava kolor modulacija, samo sam prskao po sredini polja farbu.. čak ovog puta nisam ni posvetljavao dodatno sredinu polja.

A što se tiče ovog drugog...hm, da, uglavnom koristim Aqueous seriju Gunze boja, ali nisam se do sada susretao sa takvim problemom u radu sa njima. Samo jednom sam imao prilike da mi se boja suši danima, ali to je bila enamelka Humbrol.

Mora da je u pitanju bajata boja  :-\

Možda da probaš da "feniraš" maketu iz daljine - ja sam fenom za kosu uspeo da osušim tu problematičnu Humbrol enamelku, ali je "feniranje" trajalo nekih 3-4 dana  >:( Samo oprez ako se odlučiš na ovakav korak, fen drži podalje od plastike da je ne pokrivi.. i pravi pauze u feniranju..

ypow

Hvala na brzom odgovoru, da, pogresno sam to nazvao modulacijom,
hteo sam da kazem da volim da vidim finese u koloru pre washa, prljanja itd.

SASA

Cime si razredjivao tu boju koja nece da se osusi i koja je tacno boja?

ypow

razredjivao sam boju adekvatnim razredjivacem, hobby color thinner (ne leveling),
bas za njih...jedino sto mi je palo na pamet je da sam mozda naneo previse boje
i da sam prerano lakirao, pre nego sto se boja "zalecila" pa je mozda naknadno stvrdnjavanje
bilo blokirano lakom.
Efekat je delovao ovako: boja i lak deluju tvrdo i suvo, radim wash i primetim da mi je prst lepljiv,
pogledam a on se utisnuo u lak i boju, napravio svinjac itd.

SASA

Mozda ti je i lak razmeksao boju,a treba sacekati da se boja dobro osusi,pa onda lakirati.

medico

Srki, ovo izgleda odličnooo !
sooper je taj efekat koji dobijas sa crnom podlogom na 1/72 . probaj i umereno moduliranje poklopaca i ispupčenih delova ali umereno u poslednje vreme na FB je prava epidemija primera na temu ' kako preterati sa color modulacijom ' ima više primera kako ne treba nego kako treba  :o  Još na kraju drybrush-a i ima da bude pravi kolačić .... te je i veličine  :lol

Sandman

Aco, pravo da ti kažem ne bih se igrao na njemu sa modulacijom, suviše je sitan za vidljivije nijansiranje - moglo bi da se desi da upravo preteram, pa će ipak ići samo drybrush na kraju ;)

A meni lično se ovaj fazon sa crnom podlogom sviđa jer nekako istakne detalje, pa maketa u 72-ci deluje kao da je u većoj razmeri :)

Sandman

Danas još i ovog mališana sredih sa dekalima... prvo sloj Tamiya X22 Gloss Clear, pa dekali, pa zaštitni sloj Future-a četkicom preko dekala...






zamorano

Usitni negde taj dinar, prevelik je ;)

S-Model makete su već u startu zanimljive zbog mikroskopskih detalja, ali si ti to tako udesio da izgleda neverovatno. :super

Pozdrav!