1:72 Academy F-35

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

O samoj maketi nema sta da se puno prica.Sklapa se kao kinder jaje.Kao lego kockice.Jedini spojevi su na nosu koji se srede za 5 min.Ostatak je klik klak.Deatlji su odlicni.U kabini sam jedino malo doradio sediste i dodao pojase.Ostatak je oob.Dekali su odlicno legli(iako su stampani od samog proizvodjaca a ne catrograf).Boje su gunze i MM.













Tomcat

Svaka cast za rad, iako je kao avion izuzetno ruzan :D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Nemsy_29

Nekako dodje kao osvezenje ovako nesto na forumu. Vrh je svaka cast  :)

milan78

Meni npr.lep avion.Steta sto je bzvze ovako.Lepa maketa. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

barbarossa

meni se svidja i kao maketa i kao avion.
jedino sto bih radio B verziju za vertikalno uzletanje

ovako, super, jesi li mu farbao staklo kabine? deluje tamnije

a i maskiranje onih panela, svaka cast, idioti, trebali su bar da ponude dekal

flanker

#5
Lepo lepo. Meni deluje zeznut za farbanje, kao i F-22 zbog onih silnih panela i napadnih ivica. Čini mi se da se na svakoj novoj fotografiji pojavi još neka nova nijansa u vidu premaza i dodatnih mazanja-domazi heh
To sve govori u prilog tome da su vrlo zahtevni za održavanje i da imaju problema sa premazima koji apsorbuju EM talase. Naročito je to izraženo kod F-22 koji je i stariji avion.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Hvala vam.

@barbarossa nisam farbao poklopac kabine.Samo sam ga ispolirao i ubacio u future.Deo panele sam maskirao i spricao a deo cetkicom.


jakobinac

Odlican je Dragane. Samo me zanima, posto ne mogu da ocenim sa slika, da li si uspeo da zadrzis ostru ivicu izmmedju gornjeg i donjeg dela, ispod kabine, jer bi se smirglanjem izgubila a kod pravog aviona je jasna i ostra.

Goran A.

Staklo pfenomenalno, ja bih ovo mozda radio bez washa, ne znam kako bi izgledalo. Manje posla kad su jos uvek ko ispod cekica.

AcaDinic

Fino nema sta, njegova ružnjoća ostaje u senci tvog rada.
Tipičan primer da kada se maketa uredi lepo ma koliko model bio ružan ona izgleda fenomenalno.

dragan_mig31

@Flanker jeste zeznut za farbanje.2 dana sam ga maskirao i to samo deo panele.Ostale sam farbao cetkicom jer stvarno nema smisla da se sve maskira.Trebalo bi 2 meseca.Znam da dolaze i neke maske a kostaju kao 1.5 iste ove makete tako da i to nije bas neko resenje za nas balkanci koji jedva  imamo pare da se sa ovim bavimo.

@AG02 Pa stoznam,razmisljao sam da ga ostavim tako cist ali nekako se meni licno ovako vise dopada.

@jakobinac,hvala.Pa ovako kad se maketa pogleda iz blizine i deluje ostro.Jedini problem je sto tu je spoj bas po sredini ivice.polutke trupa nisu bas legli kako treba i pojavila se rupa od 1-2mm pa sam tu morao da guram palstiku i da zalijem superlepkom.Mada na kraju sam smirglao pomocu stapica pod pravim uglom da bi uradio koliko toliko ostru ivicu.Na sledecoj fotografiji se rupa moze videti



@AcaDinic Hvala ti druze moj :) bas mi je drago da ti se dopada.

jakobinac

#11
Uuuu, bas je bila rupcaga, Ja imam Italerijev (nisam ga uradio), ali na suvo bi se reklo da se taj deo kod Italerija mnogo bolje uklapa i da mu ne treba gitovanje i smirglanje, A kako si uspeo da tako precizno ofarbas one izreckane panele na trupu i krilima. Jesi li nekeko maskirao i kako? Znam da si odgovorio u prethodno, postu, ali molim te malo pojasni. Pitam te da bih znao kako da uradim svog, bar sto se toga tice. Ja sam imao ideju ta te izreckane panele ofarbam cetkicom, ili da ih malo ismirglam posle nanosenja boje, posto su uzdignuti.

Sve u svemu odlican ad, a i sam avion meni nije ruzan (doduse nije bas ni lep, ali ajde...). Samo si stvarno mogao da mu dodas i neko naoruzanje, ako ga Academy daje u kutiji. Jos jednom, svaka cast. E da, postavi neku sliku da vidimo  odozdo prostor za rakete.

milan78

#12
Naoruzan je nego nije slikan odozdo vire mu aim 120.
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Evo cisto da vidis kako se radilo maskiranje.Vece povrsine su maskirane tamiya trakom.One manje su cetkicom.Ukljucujuci kompletan donji deo.Maketa je otisla za Austriju juce a ja nisam slikao donji deo makete.Naoruzan je sa aim-120 i gbu-38 koje su dosli u kutije.


urke1981

Svidja mi se ....bas;D..Kod F-35 ja bas kao i kod Raptora najproblematicnija boja...pogoditi nijansu,jer ima tu neku metal boju...znam da sam se namucio kad sam radio F-22 :cheers