Bristol Beaufighter, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

I ovu sam završio.

Fina, solidna maketa od Airfixa. Ništa specijalno, ali onako, za imati BB super.
Boje su Humbrol, sve po sastavnici, pa nisam siguran da li su ok. Nisam imao nekih "problema" prilikom sklapanja makete. I ovde je prljanje kreda i drvene boje a lakovi su  gloss Humbrol Clear a završni Vallejo Satin Varnish.

Jedino mi ovaj torpedo nije jasan. U sastavnici ima neki nastavak, a prave slike sa neta su raličite. Ima ih i sa nastavkom i bez. Naravno, meni se nije svidjeo nastavak, pa ga nisam ni stavio. Možda su one slike, sa neta, koje nemaju taj nastavak od druge vrste torpeda?!

Evo par slika:

















Eto ga.

Do idućeg javljanja, pozdrav svima.

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Sandman

Odlično je ispao, sviđa mi se kako je wash suptilno naglasio panele, generalno ceo weathering ti je baš kako treba, ima ga ali nije preteran!


zolle

Meni omiljen dvomotorac iz WWII, svaka cast, odlican rad !!!
Dokon mozak, djavolja igracka !

Janjic

Hvala vam i drago mi je da vam se sviđa  ;)

Sandman wash na ovoj nije rađen. samo sam radio prišejding. Drago mi je da ti se sviđa  :)

Pozdrav  :caooo
凸(¬‿¬)凸

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

AcaDinic

Јако ми се свиђа, одличан рад.
Ја га имам у плану поодавно али све нешто друго узимам да радим. Ова шема ми је некако анемична, мислим да са њим долази и Бурманска верзија која је мени примамљивија. Како год, ствар укуса и тренутне инспирације када почнем да га радим.
Иначе додатак за торпеда са задње стране је од дрвета и користио се за спуштање торпеда у плиће воде.
Још једном БРАВО.  :cheers

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Hvala svima i drago mi je da vam se sviđa  :D

AcaDinic jeste Burma u pitanju. Hvala za info o torpedima, to nisam znao  ;). Drago mi je da  se sviđa  :)
凸(¬‿¬)凸

Tomcat

Uf, mnogo je dobar, bas bas mi se svidja...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

YU-DFY


mos


Janjic

凸(¬‿¬)凸