Su-33 Kinetic i Su-35 Kitty Hawk 1/48

Previous topic - Next topic

viper

Počeo sam ovu zaista dobru maketu, koja je puno bolja od ostalih Kineticovih, vjerovatno zato što su je osmislili u Aviation Artu.
Maketa je veoma detaljna i osim "satića" na IP nije joj ništa više potrebno.
Ja cu koristiti Dream Model PE set za cockpit ali vjerovatno samo IP.

Eh sad imam par dilema oko boja.
   1.Pošto ću koristiti ovaj set za cockpit, nevolja sa svim tim farbanim PE setovima za kabinu je što fule boje. Koristio sam Tamiya xf-18 sa dodavanjem xf-2, mislim da sam približno pogodiop prema PE setu...

   2.Za kućište prednjeg tiočka Kinetik predlaže RLM 65, meni prema slikama to više liči na neku sivu kojom je ofarban MiG-29. Otprilike  tamiya xf-19 sa dodatkom bijele.

   3.Uvodnici vazduha , po satavnici bijeli meni to više liči na neku svjetlo sivu....
   
   4.Točkovi da li mogu svjetlo sivi npr RAL7035 ili nešto poput Light gull Grey


Evo jedan dobar link koji je postavio kolega Pierre sa Otvorenog maketarskog foruma


http://shortwing.free.fr/SU33.html

viper

PE set je Dream Modelov i dobar je. Bio sam u dilemi da li koristiti set ili farbati dijelove iz kutije, odlučio sam se za ovu lakšu varijantu sa PE dijelovima.
Ovo je slikano prije nego sam uradio wash i drybrushing, pa ovdje na slici to neizgleda  najbolje.
Inače maketa sam sastavio i pripremam je  za farbanje.


zobo


Oklop123

Razlog iz kojeg izbegavam avijaciju
Je zbog takvih kao sto ste vi
Mnogo lepo :)

viper

Nedostaje  još par kabčlića u kućištu stajnog trapa i nadam se da  sam ove upravljačke površine postavio u pravilan položaj kada je  avion parkiran.







viper

Da li je ovo taj ispravan položaj ove zaštitne rešetke u parkiranom položaju?



zobo

#7
Ala ga ti detaljišeš.Svaka čast.Mislim da je ovo ispravan položaj kod zatvorenih poklopaca usisnika.Maketa ti odlično napreduje.Nabijaš kompleks mnogima. :super :super :bravo :bravo

viper

#8
Hvala kolege.Sve je ovo direktno iz kutije tako da neradim nista posebno.

viper

Da li su poklopac cockpita i vjetrobransko staklo zatamnjeni? Konkretno me interesuje avion sa brojem 80.

Na slikama koje imam, a nažalost nemogu ih postaviti jer imaju autorizaciju, teško je ocijeniti, ali mi se ipak čini da je samo vjetrobransko staklo zatamnjeno.

http://scalemodels.ru/modules/photo/viewcat_cid_104.html

viper

Koristio sam Mr Paint boje i fantastične su.
Vertikalci su samo formalno stavljeni zbog slikanja.
Bio sam započeo nanositi wash sa tamiynim washom , ali mislim da  je za velike  površine puno bolji  uljani iz domaće radionice.




Зоран 1962

Lep suhoj,nema šta! :super

matilda

Skroz lepa maketa.
Jos malo pa gotovo vidim.
Mora da je grdan, velik.
Ja sa tim kineticima imam lepa iskustva, od tih kineza ako ne i najbolja...

Stevan

viper

#13
Hvala vam.
Da, maketa je odlična. Zapravo je Kinetic samo kupio kalupe,  a mislim da je projektovao Aviation Art koji se u međuvremenu raspao.Maketa je ogromna i detalji su fantastični.Jedina zamjerka je kao i za MiG-29 od GWH su ponegdje plitke linije panela..
Trenutno radim i tamiyn f-14 i u nekim detaljima je i bolja.
Takođe imam i Su-35 od Kitty Hawka i od nje je bolji Su-33,ali zato je naoružanje što dođe uz Su-35 dosad nešto najbolje što sam vidio, četri velika sprua naoružanja. Vjerovatno sve bombe i rakete koje posjeduje VVS.

viper

Konačno i motori završeni. Utrošio sam 5 sati u farbanju i maskiranju. Možda je sve malo ispalo pretamno i previše plavo, ali ipak ću ovako ostaviti. Ove mlaznice u kutiji su odlične i zaista im netreba zamjena osim možda što treba na unutrašnjost mlaznica dodati  malo stirene da bi se imitirala " rebra " mlaznica.

Još jedan savjet onima koji će praviti ovu maketu da paze na poklopac cockpita  prilikom poliranja jer je tipičan "kinez", hoće da napukne ako se malo više pritisne.