Ford Mustang GT 2005

Previous topic - Next topic

Eraser

Posto sam se pre neki dan jako razocarao u moje nabavljace maketa jer nisu imali nijedan !?! tenk u 1:35 niti ce ,kako kazu,skoro ni dobijati,odlucio sam da napravim nesto sto sam oduvek hteo.Mada ne volim da radim kola al sta ces naterali su me  ;D ;D ;D ;D

Za sad sam samo sklopio motor al ga nisam jos ofarbao i  isprsako sam po prvi put koristeci AB karoseriju.To je onaj cuveni AB iz Woby-a i jako sam zadovoljan,jako lepo radi mada ja jos nisam vest sa njim al polako.I sto je najvaznije lako se cisti (hvala Tripku na savetima)!!!

Za karoseriju sam koristio belu Revell 301 kao podlogu a kao glavnu boju koristio sam Revell Ferrari red 34.
Danas ako stignem cu udariti jos jedan sloj.

Nastavak radova sledi!!!








Sandman

mmmm...,MLJAC!!  :o

konachno ponovo jedna maketa automobila u radu....!

ovaj Mustang je pravo osvezenje za forum moram priznati, posle svih onih tenkica i aviona... ;)

reci mi kako se ponasha ova crvena pri prskanju? jel to bash gloss boja i da li je nakon prskanja zaista ispala gloss kao shto treba da bude karoserija automobila?

postici onaj realistichni efekat sjaja na karoseriji je jako teze nego shto se misli - gledao sam one lude Japance shta rade - koriste trista nekih sprejeva i lakova da bi dobili efekat ispolirane povrshine... kod nas tih hemikalija nema pa me zivo zanima kako ce ici radovi na ovoj maketi! ;)

samo napred i super si izabrao model ;) kachi shto vishe slika u radu ;) HVALA :)

pozz,
S.

Kerber

Najzad !
Neko je poceo i automobile da radi...
Odlicno !
Ajde, obavestavaj o napretku
Pozz

Eraser

Ova crvena jeste gloss i sjaji se lepo samo mora biti malo deblji sloj farbe,kad isprskam drugi sloj slikacu na suncu karoseriju pa ces videti,inace na spojleru sam uradio odmah deblji sloj i stvarno je gloss a jos kad na to dodje gloss lak...
Bice to bombonica  :D :D :D


tripko

brm brm brm, dobro je za sad samo polako

milanco

Pocetni radovi obecavaju samo napred :D :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Dada

u svaka chast... i sta kada konjic bude gotov, onda batalis tu 128 ili stojadina u pozadini ??? 8) 8) 8)

T34


ivan

EKSTRA. Definitivno najlepsi auto pored onoga iz 1964, jedva cekam nofe fotke ;D

Eraser

Nisam nista jos stigao da uradim,jer nisam imao vremena.
Nego samo da vas pitam nesto.

Na haubi su mi se pojavile neke grudvice,ja mislim da je to zbog farbe al ne znam zasto,jer haubu sam radio prvu a  karoserija je uredu.
Evo slike.



Ovo mi i nije toliko strasno,skinucu boju pa cu je ofarbati ponovo, nego me zanima od cega su te "tackice" da mi se to ne bi ponovo desilo.Ako neko zna nek pomaze  ;D ;D ;D

A nastavak radova i jos slika SUTRA malo se strpite  ;D

Sandman

hmmm.. mislio sam kad si mi preko PM pisao o ovome da je u pitanju prashina medjutim nije - izgleda da si prskao sa suvishe jakim pritiskom i gustom farbom i javio ti se tzv efekat narandizne kore!

probaj da razredish malo vishe farbu i da smanjish pritisak... i nemoj mnogo blizu povrshine da prskash nego malo udalji brash od povrshine koju prskash ;)

najbolje je da prvo probash na nekoj staroj maketi ;)

pozz,
S.

Eraser

Ok hvala ti Sandy  ;D ;D ;D

Inace u kom odnosu vi razredjujete farbu????

Sandman

Quote from: Eraser on 31-07-2007, 23:26:01
Ok hvala ti Sandy  ;D ;D ;D

Inace u kom odnosu vi razredjujete farbu????

50-50 je minimum, a ja lichno obichno idem 60-40 u korist razredjivacha mada sad pokushavam da se naviknem na josh redju boju (70-30 npr.) i josh manji pritisak... pritisak gledaj da ti bude do 1 bar max, a obichno ispod toga...

boja kad se razredi treba da bude otprilike kao mleko retka...

tripko

nista haubu u mr musculo on ce  to lepo srediti,

Eraser

Verovali ili ne al nisam uspeo da skinem farbu sa razredjivacem,nece cak ni malo da se skine. :o :o :o :o :o
Odoh sad po mr.muscula,pa cu sa njim da probam.