Il2-3m Sturmovik TOKO 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovaj ti je do sada najbolji. Super izgleda. Poravi samo sitne detalje gde ti je bela presla na repu.

Sandman

ODLICHNO Dalibore!!

jako mi se svidja kako si ga i kamuflirao a i kako si odradio wash!

rep ofarban u belo je pun pogodak, a tek sad bolje se vidi ono shto si mi prichao za oguljenost na levom krilu....

mozda josh malo oguljene farbe tu i tamo s obzirom na to da ce predstavljati izandjali primerak?  ::)

Dada

Hvala Djole, da ta farba spada pod one gluposti sto trebaju da se dorade...
Sto se tice ostecenja bice ga jos tu i tamo po elisi i napdnim ivicama, kao i one rupe sto treba da sredim na donjaku

Kerber

Ajde to, jos malo, pa gotovo !
Lepo izgleda, obecava.

La

Одлчичан је!
И ја завршавам једног Штурмовика ал` у 1:48.

oddball

stvarno je dobar, narocito ako se uzme u obzir da je to ipak Toko. imam ga i ja pa znam kako ti je bilo. mene je najvise nerviralo sto unutrasnjost stajnog trapa nema nikakve detalje i sto je kabina jad i beda. ja sam kombinovao gomilu otpada od ranijih maketa da bih makar malo  stavio neku teksturu. kakvu-takvu, bolje ista nego nista.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Sta reci, a ne zaplakati  :cry :lol :lol :lol
Naravno i ovaj nije omasio muskulo...
Kada zavrsim eksperimentisanje, maketa bi trebalo da predstavlja masinu iz trshcanske krize...

Nemojte me mrzeti :D :hahaha

oddball

Haaha, Dragan nas je zarazio sa restauracijom starih maketa  ;) Nije ni to lose, na starima cemo se prilicno ispraksovati pa ce nam nove biti daleko laganije za rad ma kakve da su. Hoces li raditi unutrasnjost dodatno?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

Ma da, jeftinija mi je konzerva muskula nego nova maketa :)
Sto se tice unutrasnjosti, bice doradjivana... Nabavio sam par olovnih zica razlicitih precnika, nesto plehova, malo stirena :))) Posto je i Pe-2 Ponovo u fazi dorade, verovatno cu ih uporedo raditi jer ima dosta slicnih delova za doradu, a i farbanjac ce verovatno biti slican.

oddball

Probaj sa zicama, ali savetujem ti da probas i sa spruovima. Na plamen svece i rastezi, a lepis ga Italerijevim tecnim lepkom koji se nanosi cetkicom. Iskrojis koliko ti treba, pozicioniras i sa malo lepka samo predjes na spoju i on ce se sam razliti. Bolje od super lepka jer je ovaj Italerijev u tecnijem stanju, otprilike kao voda + jako przo se susi. Radio sam Erfiksovog Jak-3 sa zicama i super lepkom i mogu ti reci da (bar meni) ova varijanta sa spruovima vise odgovara.



"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Dada

'fala na savetu, videcu jos. Nista nije iskljucneno. Malkice ce popricekati dok stigne na red :)
P.S. Odlican domaci si mi zadao :)

Dada

Evo, da podignemo jos jedan topic iz prasine... :)

Nakon rasturanja i pranja delova, krenuo sam sa izradom masine koja je ucestvovala na manevrima '49.g.



Samo farbanje aviona je diskutabilno, pa se moze reci da sam ga radio na svoju ruku... Nemojte uzimati kao direktnu referencu ovo sto radim...

Prva na redu je kabina (da ne kazete kako nikada ne slikam kokpit :) )




Plehove sam uzeo kod Cheha na Bg pobedniku za neke male pare...

Sledece na redu su resetke 'ladnjaka



Zatim je sve to uklopljeno sa polutkama trupa i oklopljeno stipaljkicama :)



Pre lepljenja polutki krila u kutije trapova je takodje ubacen eceraj (naknadno slikano)




Evo kako je to sve izgledalo nakon sklapanja trupa






Dorezane linije panela koje su izgubljene tokom sklapanja



Malo igLanja :)




Nabacena kamuflaza, sve maskirano za crnu donjaku...



To je za sada to. Kada iskopam fotke sa farbanjca i dekaliranja, ukacicu i njih.

POz,
Dada

Gusha

Odlicno Dado, ide sve kako treba, bas si zaglibio sa detaljisanjem  ;D

PELE

Mnogo dobro Dalibore, samo napred! Pratim ovo!  :cheers

Sandman

Odlichno detaljisanje Dado, drago mi je da si se i ti vratio malo hobiju  ;)  8)

Koje si debljine igala koristio za pito cev, obzirom da si radio umetanje tanje u deblju?