Prvi tenk "Velikog Domovinskog Rata" :)

Previous topic - Next topic

T34

Eto, ispalo je da i ja Milanco "u hodu" radimo istu maketu - pa da barem naslov ne bude isti...
Ovako Tridesetčetvorki (T-34/85, Zvezda 1:35) tepa sovjetska historiografija - a sa moje strane mogu samo izraziti nadu da je moja skromna maketa bar donekle vrijedna predstavljanja pravog vozila...Ali to ćete Vi da procijenite...
Nakon svih modifikacija polako sam gubio živce, vrućine, noćni rad itd. i neke završne stvari mogle su i bolje da ispadnu - naravno, nije kasno za maketu, ali evo slika kao "konačnog" produkta, barem što se MK tiče..!










Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

auh..Andro, stvarno vrhunski!!  :o

ne bih sad da nabrajam detalje koji mi se svidjaju jer je sve prelepo... ali ono.. tragovi goriva na buricima.. oshtecenja....weathering.... ruchno pisane parole na kupoli....

jedino ne mogu da procenim za far - jesi li ga farbao ili je zaprashnjavljen?  ::)

super rad.... shta je sledece???  :D

pozz,
S.

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki


3EMYH

Tenk je odlican, svaka cast, ostecenja su super, svidjaju mi se burici, ostecenja i fleke....

Kerber

Veliki respekt !

Odlican rad, meni se zbog ovakvih radova probudi zelja da i sam radim oklop s vremena na vreme. Kakav podsticaj !

Bravo jos jednom !


Dada

Au, choveche... ti si carobnjak... Jos sada kad stane uz onog stalina... bre opet da jezdi istocnim frontom 8) 8) 8)

tripko

super je boja taj zelena lepo lezi. steta sto zvezda ima te lose gusenice
inace bi bila sasvim solidna maketa za rad. al ko ima da kupi rezinske ili metalne
lako ce ih zameniti.
Samo napred

Eraser

Svaka cast, ovde je svaki komentar suvisan!!!!!  :o :o :o :o :o

La

Одлично изгледа.Честитам на умећу!
Да ли би могао,молим те,да објасниш како си радио гусенице?
Хвала.

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Hugo Sperle

  Da se razumemo ----->  "Zvezdin" T-34 je lep, lagana i precizan kit... iako bi tekstura na kupoli mogla biti umerenija, to je fina stvarcica, ali................... GUZENICE, kao da su skinute sa jeftine igracke kupljene na pijaci!!!  >:D >:D >:D
E, sad, "Zvezda" bi  trebala duboko da razmisli o clankovitoj injection alternativi, koja bi zaista bila pravo osvezenje za vremesne ali i dalje dobre maketice :)
 
  Bez obzira na prethodni komentar koji nisam mogao da precutim,
Fin posao (iako si mogao malkice "ubit" onu teksturu na kupoli ;D)!
UZIVAJ!

T34

Hvala svima!

Za Sandman&La ; far je prozirni plastični dio s BM-13 Kaćuše,  malo je slučajno zaprašen s AB-om, a nanio sam blagi crni wash na njega kako bi mu istakao ona rebra na površini - što nije bilo na slikama...

Gusjenice sam prvo obojao crnom akrilkom, jer boja lako otpada s njih (još jedan dokaz "kvalitete"), a onda mješavinom crne i smeđe 50/50...
Zatim sam ih drybrushao sa bojom čelika ( Revell 91) a onda lagano zaprašio bojom zemlje, jako rijetkom kako ne bi potpuno prekrila originalnu boju...
Mjestimice sam nanio zatim wash Burnt Sienna da simulira hrđu...
Također nije na slikama (nestrpljivost) trag kotača uzduž hodnog dijela gusjenice koji sam načinio grafitnom olovkom!
I naravno, klinovi su drybrushani sa Revell 91! Eto!

I kao svaka moja maketa, i ova sadrži par amaterskih grešaka, a i neki efekti nisu ravnomjerno raspoređeni po cijelom vozilu - a nedostaju sanduk, ašovi :D i još par detalja, a i antena je katastrofa...Sad ću to u miru ispraviti!

A imam još tri Tridesetčetvorke raznih verzija a i SU-100 ću napraviti komplet novu, prošla je Mr.Muscolo tretman :D
Pozdrav svima!   

La

Хвала.
Сад ћу и ја мог Т34 да "средим".