P-40B 1/48 Trumpeter

Previous topic - Next topic

gasha

Nije bilo problema prilikom uklapanja delova. Najveća zamerka se odnosi na komandnu tablu koja je neprimereno loše urađena u odnosu na sve ostalo. Riveti su takođe "fabrički" pa su malo krupniji. Dekali odlični, tretiranje sa hemijom minimalno. Maketa je ofarbana Italeri akrilnim bojama.











Sandman

Jako lepo i kontrastno farbanje, wash je fino istakao linije panela i zakivke.
Мala zamerka možda samo na za nijansu jače posvetljavanje sredine panela - dosta izbija bela boja, barem na slikama. Jel uživo malo blaže deluje?

Lep detalj je i krpa preko poklopca kabine.

Зоран 1962

Odlicno uradjena maketa.Bez ikakvih zamerki.Ovo si sve sjajno uklopio i izvukao panele.Svaka cast :super :bravo

Ma sve je o.k., samo taj wash po tim pre rivetima mi kvari opći dojam. Ja ih uopšte ne bi istaknuo ili bi ih čak i ublažio nekim slojem ili gitovanjem.
Nego pošto je novi Airfix podosta primitivan za 2016/17 zanima me kakva je ta maketa i dali je još išta drugo kvari sem tog preplitkog kokpita?

Farbanje je realno. Ipak ga je bilo saharsko sunce.

Josip

gasha

#4
@ JŽ  ne brini za wash kada budeš radio, uzmi samo neku bleđu boju. Ja konkretno imam ovaj AK panel liner i dopada mi se jako kako ulazi u panele i kako se briše sa ravnih površina. Nabaviću i neki za pustinjske šeme. Primedba stoji, znam da je prenaklašeno ali meni se i ovako dopada. Gitovanje riveta i ponovno rivetiranje ne dolazi u obzir, pre bi kupio novu maketu  :D Što se kabine tiče ok je samo je tabla balvan. stiren sa rupama. Ko ima živaca može da uradi novu od stirena i odštampa na foliji instrumente. Ja se nisam previše udubljivao pošto je zamišljen kao lagani projekat, relativno brzo odrađen. Samo sam flapsove dorađivao.

@ Sandman uživo mi deluje ok. Fotografije malo prenaglase sve boje. U svakom slučaju prokomentarisaćemo kada ga vidiš uživo. Ima tu mesta za dalje eksperimentisanje.   


Poseidon

 :super volim ove zubate mašine :)

zivorad

Po meni - ODLIČAN    :bravo :bravo :bravo