Mandzurijski kandidat

Previous topic - Next topic

milanco

Evo i mog T34/85 konacno gotov. Oznake su Mandzurija avgust 1945. Maketa je Zvezdina i o njoj vec sve znate. Nisam imao problema sa izradom a dekali su fantasticno legli, to uopste nisam ocekivao ;)
Maketa je farbana u crnu, pa je radjen ciping, zatim sam naneo pastele, prljanje brasom, blato od caja, zatim pronto pa jos malo sredjivanja, nalepnice pa onda mat lak revelov :)
Evo gledajte i uzivajte. Komentari su dobrodosli :D














"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

rodeo


  Odlicno! Izvukao si ono srebrno. Malo te 1ebu gusenice ali moze da se sredi.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

na vrhu kupole onaj chipping sad izgleda fenomenalno!

jesu li ove "gromuljice" blata po tochkovima od chaja shto si napisao? ajd ako moze malo vishe o ovome - shta si radio i kako....

mozda si na pojedinim mestima stavio suvishe svetlu rdju, jer ipak sam tenk ne deluje suvishe izrabljeno i napushteno da bi imao tako jak kontrast rdje, no to mozesh malo da potamnish naknadno ;)

izduvnici su strava uradjeni - pogotovo onaj njihov donji deo koji ima po sebi kao koroziju - kako si to uradio?

jedna josh mala zamerka je za efeke prilevnog goriva i ulja po tenku - jesi li za to koristio guschu farbu ili nedovoljno razredjenu - deluje dosta tamno  :-\ mislim da bi bolje legla skoro transparentna boja ulja na rezervoarima ...

vidi mozda josh amo ponegde na gusenicama da sa steel bojom istaknesh gazne povrshine - onekoje dodiruju tlo prilikom kretanja tenka....

u svakom sluchaju, ispalo je sasvim OK ;) i bele trake si fino odradio po kupoli ;)

shta sledece nam spremash? hocesh li zavrshavash bre vishe onu Kacushu??  ::) :D
a mogao bi i Hummera ;)

T34

Dobar je!!! Inače Zvezdini decali su izvrsni - tanki i dobro "legnu"!
Odličan rad!

Dada

Lepo, lepo... Nic lepse od ruskog aviona i oklopa 8) 8) 8) 8)

Boki

Bravo, Milanče :o . Izgledna odlično. Jedino mu gusenice (što reče neko guzenice) kvare utisak, ali takva je maketa.
Čekamo nove radove :D :D .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Dobar tenk !

Svidja mi se...
Al' vidim , i tebe zezale gusenice...

milanco

Hvala vam svima na pohvalama  :D ovo je za mene bio veeeliki eksperiment. Probao sam ciping, crkvene pigmente, caj koj imitira blato i neke dorade... :) i sve je to bio veliki izazov za mene po mom misljenju dosta uspesan. ;)

Gusenice jesu lose i pravile su probleme pa sam ih na kraju zalepio super lepkom pa zato imaju tako malo cudan polozaj. >:(

Gromuljice su caj pomesan za drvofixsom pa su prskane mesavinom nekoliko boja i onda je preko toga nanesen braon pigment, a zatim i mesavina nekoliko pigmenata. 8)

Sto s tice izduvnika ofarbao sam ih u revell 83 rust zatim na mokru boju naneo sodu bikarbonu i opet boju to sam procitao u Mrmotovim tehnikama. ;D  Na kraju sam samo malo razlio gun metal unutar izduvnika i ispod istih.
Ostecenja sam radio po subinim instukcijama i savijao sam blatobrane pomocu upaljaca.  :D

Jedino sto cu nekada malo da doradim su fleke od goriva koe su radjene sa revell 302 ali je na kraju sve matirano pa zatonem sjaja, dodacu lanenovo ulje malo preko svega da zasija. Bila je bila razredjena kada sam je nanosi tamo gde je kapala ali obvako izgleda jer je bio malo veci sloj.  :)

Rdja je malo sjajnija jer je domace proizvodnje a nije mesana sa pigmentom mada je mozda trebalo. ;)

Sve u svemu maketa ima mana ali one mora da se pojave kada se eksperimentise i nadam se da cu ih otkloniti na sledecim radovima, narocito sto se tie gusenica koje cu verovarno da vezujem na sledecoj t34/76 . ::)

@Sendmena bice i Hamer i Katjuse ali ce verovatno biti prvo Katjusa a dok ona ne stigne bice jos nesto izmedju, nesto stvarno zanimljivo  ;D ;D ;D ;D ;D

Pozdrav i hvala svima na komentarima  :D :D :D :D :D


"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki

super si ga uradio,svaka cast!!!
sad se baci na T-34/76 :D ;D