Italeri F-5E JRV What If?

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Inspirisan letackim pricama naseg pilota Suada Hamzica koji je u Americi leteo izvidjacku varijantu F-5 napravih ovaj avion u bojama Jugoslovenskog ratnog vazduhoplovstva. Jugoslavia je ozbiljno razmisljala da kupi ovaj avion sredinom osamdesetih Godina proslog veka. Mozda bi to bio i logicano da se nastavilo opremanje JRV avionima zapadnog porekla posle sezdesetih Godina. Ko zna, mozda nam se ne bi izdesavalo sve ovo sto nam se desilo da smo nabavljali vojnu opremu od strane NATO. No to je vec domen politike.
Ja sam semu naseg F-5 zamislio Ovako. DEkali su od Hobikraftovog Sabre u 1/72 koji su gotovo ne upotrebljivi za 72-jku. Ja sam oivicio zuti rub zvezde cetkicom koliko je bilo u mojoj moci.
Slikano telefonom na brzaka. Nadam se da je kvalitet slika ok.




Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Podrzavam ovakve projekte!
Moj ce biti Thunderstreak koji je jos logicniji da nije dosao Hruscev.
A dali bi bilo drugacije?
Ja verujem da tek mozda, jer smo ovde svi skupa previse zatucani, a iz emigracije bi vrebali kao sto su I vrebali.

Nemsy_29

Veoma lepo, ja bih dodao samo evidencijske brojeve na rep i nista ne bi menjao. Steta za te zvezde ali ideja veoma zanimljiva.

Ja planiram jednog dana da uradim ono sto bi mnogo promenilo istoriju a to je bilo veoma izvesno u jednom momentu, kupovina i licencna proizvodnja F-20 tigersharka. Uz to bi isla i kratka verzija alternativne istorije i uvertiza pred uvodjenje NA (novi avion) u upotrebu u Jugoslaviji. Samo sto bi odradio 2 komada u semi i sa bojama koje su bile na Orlu/Jastreb/Galebu i naoruzan sa V-Z naoruzanjem i isto ovako neki sivo sivi sa V-V naoruzanjem.  :)

DjG

Iskreno, meni lično What-if, u principu, nikad nije mogao da bude inspiracija. Najčeśće ne kapiram motive. Pogotovo, kad sam video suhoje sa američkim oznakama ili slične nebuloze.
:headbang
Ali ovde baš jeste, rekao bih, "zamalo", pre nego "what if". Jedino što bi taj F-5 bio, u to vreme, sigurno zeleno siv. Ali svejedno, zanimljivo podsećanje na "šta smo mogli" i "gde smo mogli".
A onda, složio bih se sa JŽ-ovim zaključkom, tj. izvesnim "raspletom".

U svakom slučaju, rekoh "zamalo" varijanta, pravi triger za razmišljanje i maštanje. Lepo.

Aleksandar

Лудо буразеру, лудо!  :super
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

zamorano

Baš je lep, lep avion a i dobro mu stoji ova kamuflaža... Ovo može da se tumači i kao what-if aggressor šema. :)

Kako ste krenuli ovih dana sa tim F-5-icama, navućićete me da i ja uzmem da pravim jednu.  :cheers

Pozdrav!

su27rules


Зоран 1962

Dobre su slike a dobra i maketa.Lepo uradjeno :super

medico

svojevremeno sam video jedan u Zrenjaninu slično urađen kao i A4 sa lo wiz Karađorđem na vertikalcu

YU-DFY

#10
Pretpostavljam da je taj u ZR radio cuveni Dr Mutavdzic. Ja sam inace rodjeni zrenjaninac ali sam od 1995 samo povremeno u svom rodnom gradu.
Na brzinu sam uslikao maketu odozdo. Samo blago prljanje sa donje strane oko motora. U JNA su avioni vrlo dobro odrzavani, kao u apoteci tako da sam pretpotstavio da bi i ovaj bio takav da je nekim cudom mozda bio na Zeljavi. 



medico

Quote from: YU-DFY on 09-03-2017, 09:42:29
Pretpostavljam da je taj u ZR radio cuveni Dr Mutavdzic. Ja sam inace rodjeni zrenjaninac ali sam od 1995 samo povremeno u svom rodnom gradu.


tačno tako  Dr. Mutavdžić....  :super