Mitsubishi A6M2b ZERO Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Konacno zavrsen posle visemesecnog stajanja u nekoj nedefinisanoj fazi: dobro poznatiA irfix ZERO, u bojama i oznakama  V-103, pilota Saburo Sakaia, Tainan Kokutai, Denspar Air Base, Bali, Februar 1942.
Generalno sam uzivao u ovom radu bez vecih problema posto je  Airfix Zero lep model sa na zalost malo dubljim panelima i nekako u poredjenju sa Tamiya i Hasegawa Zeroima ima malo siri trup u samim tim glomazniju kabinu. Ali na kraju po meni ovo lizi na Zero-a i pravljenje istog je stvarno zadovoljstvo.
Boje, Tamiya XF76 sa raznim nijansama, prljano slikarskim uljanim bojama, Tamiya sminkama i finalnim slojem Gunze saten laka.
Oznake,  Techmod, veoma stare i uzasno teske za rad, sa neogranicenom kolicinom silveringa koji nisam na kraju uspeo svuda da uklonim.
Sada slike, nadam se da ce vam se dopasti.

Veliki pozdrav

             




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

petarsm


DjG


Tomcat

Super je... Vec neko vreme razmisljam o ovoj maketi, znaci, preporucujes je?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac

Lep rad. Pratio sam njegovo nastajanje od samog početka. Za oznake svi znamo da su đubre ( kao i većina istočnih aftermarket proizvoda iz sumnjivih garaža, da ne kažem fabrika). Jednom rečju sav uloženi rad se isplatio.  :cheers :cheers :cheers

mos

Lep Zero! Znam da su Japanci kuburili sa kvalitetom boje i da su im avioni izgledali oguljeno ali ovako sa malo ogrebotina mi se vise svidja!  :cheers