Bf 109k-4 Trumpeter 1/32

Previous topic - Next topic

viper

Ranije sam radio hasegawinog i revellovog Bf-109 ,ali me ovaj trumpeterov oduševio. Zaista je dobra  maketa i može  da se napravi gotovo bez ikakvih dodataka i  po onome što sam našao na netu je poprilično tačna, možda i najtačnija od ove tri navedene.
Jedina zamjerka je  nešto uži poklpoac kabine , tako da vjerovatno ću  ga morati ostaviti otvorenog  i ako sam namjeravao da potpuno zatvorim cockpit.
Da li je moguće nekako u toploj vodi ga proširiti a da se nedeformiše?

RLM 76 je Gunze Mr Color , a 81 i 83 su humbrol enamel čija mi se nijansa  RLM 81 posebno sviđa.

Inače za ovaj aviobn sam našao samo jednu fotku.
Za  K verziju inem puno fotografija pojedinih aviona, puno su više slikali ranije verzije, što je i razumljivo jer je K verzija nastala pred kraj rata.








decali su dosta dobri , samo ih trba omekšati u mlakoj vodi  ne toplijoj od 40-tak  C.














Зоран 1962

Nisam ljubitelj Nemacke avijacije ali ovo je uradjeno fantasticno :super

Janjic

Dževade svaka čast! Odličnan je  :)
凸(¬‿¬)凸

Profa

Lepo i pedantno - da ne bi kvario utisak staklićem, a ti definitivno ostavi otvoren poklopac, i sve sređeto ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

#4
 palica koja nije očišćena od fleša  :headbang bode oči ....koliko god da macro mod pojačava efekte ipak je 1/32 razmera pa se sigurno vidi i golim okom . Spojevi krila-trup mogli su da budu malo tretirani nekim tečnim gitom da se ispegla malo širi zazor .  Nadam se da elisa nije crna  :o  ne mogu ovako da ocenim nijansu. Poziciona sveta si možda trebao da ofarbas transparentnom bojom iznutra pre sastavljanja mada može i kasnije spolja nije drama .
Sem ovoga standardno dobar rad kako smo navikli od tebe  :bravo

viper

Dali je postojala na ovim dopunskim rezervoarima goriva kao što se vidi ovdje na satavnici? Na većini slika koje sam pronašao nevidi se...