Macchi M.C.200 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

I ovaj je odlezao kao vino u podrumu 5 godina!Kako je interesovanje za talijane raslo tako sam zeleo i ovaj doterati do nekog normalnog izgleda.....Inace maketa naseg dobrog prijatelja cika Baneta koja je prvo kod njega cekala zavrsetak a ja kao klinac balavio nad ovim primerkom kojeg nije bilo godinama na trzistu ostvario san u nekoj od njegovih cistki medju 72kama.E sad kako pre pet godina niko nije ni slutio sta sprema HB a revel tek razmisljao da ponovo izbaci ovu vremesnu maketu* ne racunam AML koji je preskup i nedostupan) iz sveg zadovoljstva ulozio sam svo svoje iskustvo da ga dovedem u ovo stanje od kokpita koji je detaljisan do instalacije u kutijama stajnog trapa i kompletne prepanelizacije.Bio je jos jedan revel u planu da se ovako sredi te je zavrsio na dobosu< ali kao sto sam napomenuo HB je zatvorio pricu koji me ceka .Sto se seme farbanja tice s obzirom da se radi o kasnijoj varijanti bez one poluzatvrene kabine na netu sam nasao ovu koja mi se dopala .Od dekkala sam koristio neke viskove ukrajanja a da napomenem krilne rondele su PRINTSCALE  aftermarket koji se mogu reci fenomenalno ponasaju !!!Film je taman kako treba ni previse debeo ni previse tanakalepo naleze na povrsinu i odlicno reaguje sa zelenim gunze....I on je kao i njegov mladji takmac docekao da bude zavrsen.














milan78

Jako lep rad.Volim italijanske masine!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Jovac

Svaka čast za trud vredelo je.

djos & filip

Svaka cast na strpljenju i trudu. Bas lepi detalji kabina i stajni trap.
Opet da zanovetam, malko svetliji wash bi bio vise po mom ukusu, ali, generalno kad se zabuljis u makro mod utisak je jedan. Malko iz daljine izgleda vise nego dobro.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......