Fiat G.50 Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

I ovaj nakon pet godina!Dobro poznati arfix doveden do neprepoznatljivosti za airfix  :mjetal Kada sam uleteo u to stanje svakog bitnog detalja rodila se ideja da prebuzim airfix a.Naoruzao se nacrtima iz nekih od edicija i na kraju je dobijen ovaj rezultat.Odlucio sam se za varijantu Hrvatskog zrakoplovstva jer mi je prva ideja bila da radim mashinu 3505 koji je ovde u Srucinu pre preleta Arapovica na otok Vis.Nisam ni slutio koje cu imati probleme pribaviti dekale a AML je printao kako mi se cini pogresnoj boji.Nakon polu decenijskog cekanja odlucio sam predati bitku ali ne i rat pribavio ono sto nudi aftermarket trziste te narucio set za fijat g.50 od printscale koji daje navedenu masinu.Od dorade je uradjena kompletna panelizacija mitraljezi izduvi kokpit i kompletno zamenjen kapotaz sa zvezdom motora nije rezin niti neki aftermarket a ni samogradnja vec od ''viskova'' :naughty












milan78

Ovo je odlicno.Bas dobro.
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad


Jovac

Komplet trojka je odlična.

Tomcat

Lep je, svaka cast! Kako su se pokazali Printscale dekali, posto po netu citam da su od "sjaja do ocaja"
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Janjic

Vjerujem da si uložio mnogo truda u ovu maketu  :)

Meni ova panelizacija nije baš najbolja. Možda da si uradio prišejding pa kontrolisano bojio maketu, ili da si se malo igrao svijetlijim i tamnijim nijansama zelene oko panela.
Jednobojne šeme su monotone, pa svi mi pokušavamo da malo "oživimo" maketu, ali ovaj voš meni nije ok. Možda bi bolje bilo da si neku tamno sivu udario, ako si ga već naumio staviti.

Molim te nemoj da se ljutiš zbog komentara, sve je pisano iz dobre namjere  :cheers
凸(¬‿¬)凸

spatz

Što se tiče printscale dekala moram reći da su me prijatno iznenadili imaju čvrstinu nisu skloni cepanju lepo reaguju na zeleni gunzee mark softner.Na mc200 sam koristio njihove italijanske rondele koje su po meni odlično nalegle i da nema silveringa.Jedina mana što umeju da dekale rade malo na pamet.Recimo u ovom slučaju šahovnice su bile potpuno neupotreblje jer su netačnog oblika naročito na donjem kraju kao da su koristili što su bili na avionima u legiji na istočnom frontu.Mislim na one male ispod kabine.Drugo broj serijski je ok veličina ali nedostaje senčenje crnom obrub.E to je jedino moja zamerka.

spatz

E sad što se tiče komentara na panelizaciju ne znam koliko ste upoznati sa osnovom makete koja ima skoro 40 godina i u pozitivu sa panelima o motoru da ne govorim znali bi ste koliki je to posao.Ovako je moralo dosta vremena provesti sa originalnim nacrtima u ovoj rameri premeriti i preneti na plastiiku sa šublerom i skrajberom.Drugo sto se tice igranja sa tamno svelo bojom zelene to bi vise odgovaralo za 3504 vidi se na slikama.Treće ovo i jeste tamno sive voś ali zbog svetlosti blica i blizine slikanja radi boljeg uočavanja detalja koji su samogradnja dobio se ovaj svetli efekat odnosno kao da je bela.Ne zameram smo onaj ko je radio i osnovni airfix zna koliko je to osiromasena maketa te da se dovede na i ole ovaj nivo treba mnogo mnogo posla.

Janjic

E drago mi je da nema zamjerki :)

Radio sam njihovog Zeroa, stari kalup, tako da znam o kakvim se maketama radi. Možda je ova i gora za napraviti nego Zero. Imam još starih maketa sa izdignutim panelima. Ja ih nisam urezivao jer je to Sizifov posao, pa ti skidam kapu, kao i svim drugim kolegama koji to odrade!
Možda si me pogrešno razumio, a ruku na srce, nisam ni ja dovoljno jasno napisao. Nisam ja mislio da li su paneli dovoljno dobro tehnički urađeni, tj da li su dobro icrtani, jer nem pojma jesu li. Ja sam mislio na njihovo isticanje :)
Tako da izvini na mom nedovoljno jasnom pisanju, nije mi bila namjera da omalovažavam tvoj rad. Samo sam mislio da je boja kojom si radio voš nije baš najbolji izbor. Ali kako kažeš blic je naglasio panele, pa zato imam osjećaj da je skoro bijela boja u panelima :)

Veliki pozdrav i živio!
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Sandman

Dobra nijansa za wash na tamnim maskirnim kamuflažama (a pogotovo zelenim i sivim) je mešavina braon i plave boje.

Ja mešam slikarske uljane Raw Umbra i Prussian Blue (zrnce plave, samo da malo ublaži braon kolorit), čime dobijam neku zelenkasto braonkastu nijansu, koja se jako lepo utopi u maskirne boje - wash je itekako vidljiv na kraju, a ne remeti opšti utisak.








spatz

Ne ne nisam ni shvatio kao zamerke samo sam opisao sa cim sam se sve borio da bi izgledalo kao i ole na avion da ne pominjem pomenuti aparat! :) Kada se gleda uzivo u opste nema toliku belinu panela .Hteo sam slikati sto blize da bi se uocili detalji koji naravno ni golim okom se ne mogu dobro razaznati.A za preshading mislim da jos nisma spreman da se upustim ....vreme mi je najveci neprijatelj i gomila neuradjenih maketa.Sve najbolje i hvala svima na konstruktivnim sugestijama.

Quote from: Janjic on 15-05-2017, 08:49:43
E drago mi je da nema zamjerki :)

Radio sam njihovog Zeroa, stari kalup, tako da znam o kakvim se maketama radi. Možda je ova i gora za napraviti nego Zero. Imam još starih maketa sa izdignutim panelima. Ja ih nisam urezivao jer je to Sizifov posao, pa ti skidam kapu, kao i svim drugim kolegama koji to odrade!
Možda si me pogrešno razumio, a ruku na srce, nisam ni ja dovoljno jasno napisao. Nisam ja mislio da li su paneli dovoljno dobro tehnički urađeni, tj da li su dobro icrtani, jer nem pojma jesu li. Ja sam mislio na njihovo isticanje :)
Tako da izvini na mom nedovoljno jasnom pisanju, nije mi bila namjera da omalovažavam tvoj rad. Samo sam mislio da je boja kojom si radio voš nije baš najbolji izbor. Ali kako kažeš blic je naglasio panele, pa zato imam osjećaj da je skoro bijela boja u panelima :)

Veliki pozdrav i živio!
Mladen.