MIG-3 Hobby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Posle duzeg vremena opet sam uspeo nesto da zavrsim. Ovaj put svima dobro poznata Mig trojka od Hobby Boss-a. Vec dugo na trzistu pa da ne gnjavim mnogo.
Dorade: kompletno uradjena unutrasnjost kabine, usisnik ispod trupa, izbuseni iduvi, izrivetiran donji deo, korigovane linije flapsova (malko pobegao skrajber ali...sta je tu je), izrivetiran gornji deo krila ...tek da se nesto doda, boje Hataka, wash valejo, lak gunze......i to je to.
Nadam se da ce vam se svideti. Naravno sve kritike dobrodosle kao i uvek, jer uvek moze bolje :)

Veliki pozdrav i slike na kraju




















Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Warhawk

Prelep rad.
Boje deluju pogodjeno i "fucanje" s merom  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Pedja

Vrlo vrlo lepo, sve je baš kak treba. Odličan.
(ako je bila, pošto na Migovima 3 nikad ne znaš zasigurno, da li je il nije imao radio, možda treba razvući antenu od reba do štapa)

Ako si slucajno farbao vetrobran onda skidaj farbu jer je pravi avion imao vetrobran iz 3 dela I bio je sastavljen, znaci samo staklo.
Inace je super.

djos & filip

@JŽ

Hvala puno, proverio reference, svuda se vide linije na crteyima ali na slikama tesko  :)
Najludje sto vecina maketara farba te ramove na vetrobranu, pa kud svi turci tu i mali mujo....
U svakom slucaju ispravljeno a sada se i nisan koji sam uradio bolje vidi :)

Hvala jos jednom

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Odlican Hobi Botoks, lepo docarano malo grublje "pasovanje" lima i poklopaca u Sovjeta! Imam jednog u radu ali necu doradjivati nista, jedino imam nameru da zamenim tockove.

TISO

Lepota. Lepo urađeno.

Usput nisam siguran, da je ovaj nosio rakete i vjerovatno je bio ranijeg tipa (drukčiji kapotaž motora na vrhu)
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

Jovac

Video uživo maketa izgleda odlično.

mos


milan78

Sve sto manjka na maketi ti si sproveo u delo.Lep rad naveo si grescice,a najvise mi se svidja sto si izbegao belog"za rodinu"koji najcesce se radi.Cestitam na izvedbi.Pitanjce:namerno bez poklopca kabine?Znam da ih je bilo takvih...
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Oj kako je lijep :love
Sve si sa mjerom uradio! Bravo!
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Quote from: milan78 on 25-05-2017, 22:55:05
najvise mi se svidja sto si izbegao belog"za rodinu"koji najcesce se radi.

I ova "bela 5-ica" je prilično česta kao opcija u kutijama.
Pripisuje se Pokriškinu, ali za period kada su samo rani tipovi mogli biti dostupni (HB maketa je kasniji)
Ali interesantno je da ne postoji ni jedna fotka ovog aviona - a milion profila kopiranih jedni od drugih, za koje se ne zna odakle onom prvom ideja uopšte
Tako da se ne može reći ni da je maketa tačna ni da nije  :doh

Quote from: milan78 on 25-05-2017, 22:55:05
Pitanjce:namerno bez poklopca kabine?Znam da ih je bilo takvih...

Poklopci kabine (i radio sa sve antenom i sajlom) su često skidani sa prvih serija Mig-3 i Lagg-3 jer su na početku proizvodnje imali problema sa kontrolom kvaliteta, pa je pleksiglas bio pun deformacija i skoro neupotrebljiv
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milan78

Hvala Warhawk! :cheers Ja bih radio sasvim sigurno zeleni u steku je.Uz navedene prepravke kao i sa poklopcem.Kod belog je zeznuto uklopiti te strele koje idu preko izduva jer su manje.A da se prskaju onda i zvezde bi trebalo i tako dalje.Jos jednom jako lep mig i cestitke kolegi!!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Warhawk

Quote from: milan78 on 26-05-2017, 14:41:19
Hvala Warhawk! :cheers Ja bih radio sasvim sigurno zeleni u steku je.Uz navedene prepravke kao i sa poklopcem.

Ne zna se da li je imao poklopac ili ne, da li je bio broj 5, da li je broj bio tog fonta, ko je na njemu leteo, kad i u kojoj jedinici...
Ustvari, nema dokaza da je uopste postojao  :P
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Hvala svima na lepim recima, svestan sam da je moglo bolje ima jos gresaka koje tek sad vidim na slikama ali.....
Maketa je stvarno lepa kad se uradi a zasigurno cu odraditi jos koju jer je izbor kamuflaza i kombinacija veoma interesantan.
Hvala bogu, kao sto warhawk rece.....da li je bio ili nije, ovakav ili onakav................Ovo je definitivno starija verzija, pa oni koji zele raniju moraju da se jos malko pomuce :)

Pozdrav

Djordje

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......