Airfix 1/48 Hurricane MkI - D. Bader

Previous topic - Next topic

Pedja

Evo ga u završenim maketeama. Airfix maketa mnogo lepa za rad. Prvi put pokušavam da "oplemenim" avion nekom podlogom, nisam baš siguran da sam uspeo ,ali ajde, prvi je put.  Svi komentari dobrodošli.




























:caooo

flanker

Deluje lepo i pedantno, a i travica u parkiću je ok.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Odlično izgleda na kraju, i farbanje i weathering i detalji, a podloga sasvim ok za prvi put.

Ono što mi se ne sviđa je ono o čemu je već bilo reči dok je maketa bila još u radi (znam, znam, stajem ti na muku) - menjaj španske boje za japanske!
Jednostavno sve tri boje su nekako off, kao da si fotku propustio kroz "hladni" filter za white balance.  :-\

Ako zanemarimo tu sitnicu (>:D), finalni izgled je odličan!  :super

Pedja

Quote from: Sandman on 04-06-2017, 15:39:22

Ono što mi se ne sviđa je ono o čemu je već bilo reči dok je maketa bila još u radi (znam, znam, stajem ti na muku) - menjaj španske boje za japanske!
Jednostavno sve tri boje su nekako off, kao da si fotku propustio kroz "hladni" filter za white balance.  :-\


moraću da ga prošetam do raionice ,ipak. Da se vide boje i uživo.

relja

Meni se baš dopada ovako kako si ga uradio.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Goran A.

#5
Sta je sa rondelama na donjakama? Je li tako u sastavnici ili...?

Pedja

Quote from: AG02 on 04-06-2017, 20:45:08
Sta je sa rondelama na donjakama? Je li tako u sastavnici ili...?
Na Xtradecal-ovim nisu predvidjene, nisam mnogo istraživao,prihvatio njihovu preporuku za konkretan avion.

Goran A.

Ne znam iz kog razloga, bilo je ranih Harikena bez rondela na donjakama

Pedja

Quote from: AG02 on 04-06-2017, 21:16:02
Ne znam iz kog razloga, bilo je ranih Harikena bez rondela na donjakama
da to jeste, kažem, za ovog je bilo bez oznaka i ovako u Sky cela donjaka.

Goran A.

Maketa je lepa bez obzira na boju, ovako sad ostali znaju sta ne treba koristiti. Rekao bih da je uzivo ta zelena manje maslinasta, fotografije pomalo vuku u zeleno.

rodeo

Pravda za spanske boje! Maketa je odlicna!
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Pedja


milan78

Lep rad.I da jesu i da nisu boje pogodjene.Meni recimo nije ok kombinacija humbrol 29/30.Dark earth dodje mi pretamna.Recimo za nas dvokraki hariken.Ako su to te boje rafove...
Instagram-Peacockscaleworx

medico

bravo Peco !
baš dopadljiv hariken, lepo si ga izvukao (ako izuzmemo loše nalezanje vetrobrana  ::) ).
A Velejo boje baci kroz prozor...Gunze-Konza
za podlogu :http://oluj.org/index.php/sr/radionica/video/novogodisnji-kup-2015-radionica-05-teren-modeliranje

Pedja

Quote from: medico on 04-06-2017, 22:19:13
za podlogu :http://oluj.org/index.php/sr/radionica/video/novogodisnji-kup-2015-radionica-05-teren-modeliranje
Hvala za link, ovo sa podlogom je bilo baš adhoc, dva sata posla ukupno, cela ideja je potekla od komada "medijapan" ploče koju sam dovukao u kuću pre nekoliko dana. A trava, ha, pravljena od piljevine ,po starom receptu,farbana temperama, pre više od 25 godina. Konačno došla na svoje.
Hvala svima na komentarima i kritikama.  :cheers