LaGG-3 Type 35 1/72 Dakoplast

Previous topic - Next topic

Jovac

Pozdrav drugari, još jedan primerak je gotov. Maketa je većini dobro poznata. Maketa je Ok za rad, osim staklenih delova koji su malko veći nego što bi trebalo pa je prava muka da se upasuju. Rezultato sam zadovoljan. Evo slika:

                                                                           

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                               

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                               

Pedja

Clean build ,što bi rekli Englezi, dobor uradjeno.

AcaDinic


Goran A.

Ta familija je pocela da lici na nesto tek od La-5 FN, Lagg-3 mi ne lezi nikako. Dopada mi se kako si ga umusavio odozdo, nista preterano a dovoljno efektno.

Зоран 1962


Warhawk

Zelena mi deluje super za 72-jku. Koju si boju koristio?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mos

Dobro izgleda, vidim da te malo muci silvering, prljanje mi se svidja.  :cheers

Jovac

#7
Quote from: warhawk on 06-06-2017, 09:34:20
Zelena mi deluje super za 72-jku. Koju si boju koristio?

Zelena je Humbrol 150.

flanker

Ok urađeno. Ali ovakvi avioni su nekako bez detalja i deluju dosadno i nezanimljivo. Nemaju podves, jednostavna kamuflaža, samo osnovne oznake. Eto čeka me MiG-3, verovatno isto tako jednostavan.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Quote from: flanker on 06-06-2017, 11:04:00
Ok urađeno. Ali ovakvi avioni su nekako bez detalja i deluju dosadno i nezanimljivo. Nemaju podves, jednostavna kamuflaža, samo osnovne oznake. Eto čeka me MiG-3, verovatno isto tako jednostavan.

Moj otac bi ga opisao kao "ruskoseljaćki".
Ali takvi su sovjetski avioni bili i maketa je dosta veran prikaz takve mašine.
Zato se svi trudimo  da svoje Ruse kitimo crvenim nosevima, gardijskim bedževima i ostalim, samo da nije ruskoseljaćki.

relja

Sasvim OK rad, sa fotki se i vidi da su staklići bili muka živa.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Jovac

Quote from: mos on 06-06-2017, 09:47:24
Dobro izgleda, vidim da te malo muci silvering, prljanje mi se svidja.  :cheers

JBG decal su Propacteam, što će reći prilično zaj***ni za rad. :cheers :cheers :cheers

medico

maketa jest poprilican balvan . Ofarbaj poziciona svetla. Trebalo bi malo da "utegnes" spiner mnogo visi. od antena si odustao ?
Kod silveringa se dejstvuje preventivno ! lenjir ,skalpel i odsecanje decal filma .... da parafraziram Staljina ..." nema dekal filma - nema problema "

Jovac

Quote from: medico on 06-06-2017, 17:06:29
maketa jest poprilican balvan . Ofarbaj poziciona svetla. Trebalo bi malo da "utegnes" spiner mnogo visi. od antena si odustao ?
Kod silveringa se dejstvuje preventivno ! lenjir ,skalpel i odsecanje decal filma .... da parafraziram Staljina ..." nema dekal filma - nema problema "
Silvering otklonjen Tamiya lepkom, spiner sređen, svetla takođe, a antena kada bude stavljan u policu. Nova slika sa ispravkama narednih dana. Pozdrav i hvala na sugestijama.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...