F/A-18A Hornet, VFA-132 Privateers, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Hasegawin F/A-18A je generalno lepa maketa kojoj je, bar po mom mišljenju, najveći nedostatak kriminalno loše uklapanje kabine kao I relativno slabo tj siromašno urađena unutrašnjost uvodnika. Maketa je standardno farbana Mr. Hobby akrilnim bojama a dodao sam I rezinsko sedište, a oznake su Propagteam za CAG avion F/A-18A iz jedinice VFA-132 Privateers sa nosača aviona USS Forrestal početkom 1990ih. Ove oznake su mi bile zanimljive pošto se radilo o jedinoj jedinici F/A-18A ili C, tj tzv ''legacy Hornet'', bar koliko sam ja video, koja je imala ofarban crni anti glare, a uz to, kao što se vidi, avion je na levom vertikalcu imao iscrtan amblem šestog mornaričkog vinga a na desnom amblem jedinice tj jedrenjak sa kog poleću dva F/A-18. Inače, u pitanju je jedna od prve dve mornaričke jedinice koje su bile opremljene ovim, tada najnovijim avionom, I koja je učestvovala u napadu na Libiju 1986. Kao I u operacijama ''zaštite'' Kurda neposredno posle Zalivskog rata 1991. Godine, da bi već 1992. bila rasformirana. Toliko ovaj put.

Pravi AE300





Moj rad istog aviona





















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


flanker

Tomcat, s kog sajta vučeš linkove za slike?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

@ flanker

Slike kacim sa imgur, po savetu @dragan_mig31  :)
Sto se tice oruzja, hteo sam bas cist v-v  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...