Kraljevski Emil

Previous topic - Next topic

Eduard weekend Bf-109E-3.
Nisam se usrečio sa tom maketom. Prekomplicirana za ovako prostu zatvorenu konfiguraciju. Više bi se usrečio sa starom Tamiyom ali je nisam više nigde dobio.
Farbe Vallejo i Revell akrili.
Oznake LiftHere.















Za takmičenje nije ali je adekvatna za domaću kolekciju.

Josip


milan78

Da ti kazem pravo meni se svidja onako bas.Druga stvar vezana za opasku takmicenja,nas meser u gomili maketa sarenila kamuflaza itd...nije takmac.Jednostavno jer takva je sema.A nije kao npr.japanski zeleni gde se gule prljaju ma samo sto se ne unerede.U nekoj varijanti spec.kategorije moze da izvuce neku medalju.Ne znam sto nisi zadovoljan eto moj ortak je radio i gustao sa merakom i bas je zadovoljan.U svakom slucaju cestitam na izvedbi.Kao moj u 1/72.Hahaha!
Instagram-Peacockscaleworx

#2
Nezadovoljan sam donjim površinama gde ima dosta gitovanja koje nisam uspešno odradio. Naime oba hladnjaka su malko premalena, pa ima dosta da se popunjava gitom, kao i sam spoj donjih krila na trup. To ne bi prošlo kod nijednog sudije.

Pogledaj razliku u niansi boja. Na platnenim površinama je Revell#40, a ostatak t.j. večina je AirVallejo Black green.

mos

Lep Emil jos kraljevski  :super!

Miha

Nemaš razloga za nezadovoljstvo.Vidim da si drugom nijansom farbao komandne površine zbog radi efekta boje na platnenoj presvlaci.Odličan.Idem odmah da zatvorim kabinu na mojoj maketi,ovako zatvorena baš lepo stoji i ne ruži ovu lepu makinu

Goran A.

Za dobar plasman na sudjenjima je recept maksimalna muka plus maksimalni opsti utisak. Ako je kamuflaza monotona, to se uvek da nadomestiti otvaranjem kojecega da bi maketa bila zivahnija. Dobro uradjen motor uvek moze da nadomesti dosadnu boju.

DjG

Nema tu - dosadno, nije dosadno.
Nekako se zaboravilo da se maketa pravi da bude verna (što vernija) kopija originala. Ako je avion bio crn - onda crno. Ako je bio zelen - onda zeleno. Maketarstvo ipak nije apstraktna umetnost pa da svako to treba da farba i mrlja onako kako se njemu "javilo" da je "interesantno".
A ovo je dobro. To je to. Sviđa !

YU-DFY

Odlican meser. Ko s sto rekose kolege, takav je  bio i nema tu nekih folozofiranja. Ovaj je verna umanjena kopija originala. Duboki naklon i pozdrav!

2851cz


Fredi

Quote from: DjG on 29-08-2017, 19:13:41
Nema tu - dosadno, nije dosadno.
Nekako se zaboravilo da se maketa pravi da bude verna (što vernija) kopija originala. Ako je avion bio crn - onda crno. Ako je bio zelen - onda zeleno. Maketarstvo ipak nije apstraktna umetnost pa da svako to treba da farba i mrlja onako kako se njemu "javilo" da je "interesantno".
A ovo je dobro. To je to. Sviđa !
Dobro zboris kolega  :god , to je ono sto se u zadnje vreme izmice kontroli i sve se vise tezi ka umetnickom vidjenju maketa  a ne stvarnim tj. vernim kopijama orginal aviona ili ti bilo cega drugog. Meser je pravi , odlican rad  :cheers i ja sam napravio jednog Tamijinog u 48smici  moj je sa belom 8 micom trobojka na repu.

Goran A.

Quote from: DjG on 29-08-2017, 19:13:41
Nema tu - dosadno, nije dosadno.
Nekako se zaboravilo da se maketa pravi da bude verna (što vernija) kopija originala. Ako je avion bio crn - onda crno. Ako je bio zelen - onda zeleno. Maketarstvo ipak nije apstraktna umetnost pa da svako to treba da farba i mrlja onako kako se njemu "javilo" da je "interesantno".
A ovo je dobro. To je to. Sviđa !

Da sam ja to rekao, sad bi se njih deset pojavilo niotkuda u odbranu sopstvene kreativnosti. 

vuk#75

Quote from: AG02 on 29-08-2017, 22:30:10
Quote from: DjG on 29-08-2017, 19:13:41
Nema tu - dosadno, nije dosadno.
Nekako se zaboravilo da se maketa pravi da bude verna (što vernija) kopija originala. Ako je avion bio crn - onda crno. Ako je bio zelen - onda zeleno. Maketarstvo ipak nije apstraktna umetnost pa da svako to treba da farba i mrlja onako kako se njemu "javilo" da je "interesantno".
A ovo je dobro. To je to. Sviđa !

Da sam ja to rekao, sad bi se njih deset pojavilo niotkuda u odbranu sopstvene kreativnosti.

Zasto sputavas kreativne maketare

Emil izgleda bas lepo, nije uopste dosadan za gledanje. Sve pohvale

relja

Bravo, odličan Emil.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

djos & filip

Ko pravi
bez sale, bas lep rad.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hvala svima.

Šta reči? Ako sam ja neki običan "majstor", onda je Lubenica "kreativni" majstor.