Jak-3 1/72 Zvezda

Previous topic - Next topic

Sneni

Nisam odavno radio ovako lošu maketu. Znam da je ovo snap-fit namijenjen za djecu i početnike, ali bez obzira na to, ovo je noviji kalup i nikako ne mogu da oprostim neravnu površinu, ogromne sink-markove i hroničan nedostatak detalja. Spojevi polutki i krilo-trup su jako loši, a plastika odbija svaki vid saradnje... kad sam skontao da ne mogu da popunim i zakrpim spojeve kako treba, odustao sam i završo maketu bez ikakvih ambicija, takvu kakva je.

Boje su uglavnom Revell, približno odabrane. Dekali su iz kutije, ali sam šemu farbanja radio prema nekim crtežima s neta, jer ona iz sastavnice djeluje najblaže rečeno čudno. U svakom slučaju, neće dalje od police :D












To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

milan78

Svejedno deluje lepo bas.:cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Ovaj yak 3 upravo zbog snap fita trebao da mi bude onako relax na brzinu rad ali je zavrsio kao kidac zivaca i poljubio kontejner upravo zbog krila trup i gore i dole. Ti si se odlicno izborio, svaka cast!

Зоран 1962

Znači ništa bolja maketa od mig 3 u 1/72? Lepo si ovo uradio i odlično izgleda.

flanker

Baš lep, a i ne deluje dosadno kao većina tih malih lovaca.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

djos & filip

Kad je ovako ispao bez ambicioznog pristupa, .......lele sta bi bilo da si tek ambiciozno pristupio finisu.
Salu na stranu, odlicno si ovo uradio, maketa jeste malo problematicna ali si ti to sve lepo upeglao.
Odlican Yak.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sneni

Hvala vam  :)

QuoteOvaj yak 3 upravo zbog snap fita trebao da mi bude onako relax na brzinu rad
I ja sam to tako bio zamislio, ali ali... :deadhorse

QuoteZnači ništa bolja maketa od mig 3 u 1/72
Bolji je puno od MiG-3 (ako mislimo na istu maketu) u smislu da je mnogo tačniji. Najveći problemi su loše uklapanje i neravna površina plastike.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Pedja

Izvučeno mnogo više od maximuma-bravo  :cheers

mos


Biba Struja

Iako nije Jugoslovenski, izgleda opasno, isprljan je taman, ni premalo ni previše, svaka čast! :)

relja

Odlično farbanje i prljanje, baš kako treba.
Sastavio sma dva ova Jak-a, kada se nabroji šta sve nije u redu kod sastavljanja stvarno zahteva pažnju i oprez.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

viper


YU-DFY

Lepo i realno. Prljanje bas kako treba. Sve pohvale!

medico

Samo ti nastavi da radiš bez ambicija. ....izgleda odlično  !
Ja sam sastavio njihov Jak3 u 1/48 ....ako izuzmem grozne sink markove na krilima i musavo staklo koje se donekle dalo srediti Futureom  sasvim sam zadovoljan. Zanimljivo ali zvezda je ponovila gresku i na La5 sa sinkmarkovima na trupu i opet za današnje standarde mutnom kabinom ali je uklapanje na obe makete izuzetno dobro !

AcaDinic

Ovo je ispao mnogooo dooobrooo.