352. Yugoslav Sq. Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

medico

Spitfire Mk.Vb, Tamiya 1/48
Dobro poznata maketa legendarnog Spitfajera od Tamiya-e pretstavlja njihov klasično kvalitetan proizvod. Odlično uklapanje spojeno sa srazmerno malim brojem kvalitetno odlivenih delova čini rad na ovoj maketi pravim uživanjem.

kompletan text i mnooogo slika na mom blogu :
https://medicosmp.blogspot.rs/2017/10/spitfire-mkvb-raf-352-yugoslav-sq.html

























Miros71

Bravo! odlično je napravljen, a specijalno dobro izgledaju oznake.
Pošto i ja upravo radim jednog u 1/32, zanima me upravo ta konfiguracija sa jednom bombom pod trupom, međutim nigdje nisam uspio vidjeti fotku partizanskih spitfajera sa njom ili neki tekst koji bi to potvrđivao.
Miroslav

Lubenica

E bas je bomba !!! Volim takve radove. Izmedju realnosti i onog sto trazi moderno maketarstvo od strane farbanja. I ponovo mi se spitfijer pravi.

milan78

Fenomenalan.Jedno pitanje jel sa donje strane bio plav ili siv...raf ili nase boje?
Instagram-Peacockscaleworx

Poseidon

Nema šta ...  spreman za udar po neprijatelju, ko pravi.  :cheers

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Uh! Baš mi se sviđa kako si ga umereno ofucao, pogotovo one rondele na krilima!
Spiner u dve nijanse mi je isto jako zanimljiv.

Jesu li kormila dubine sa donje strane ofarbana nešto svetlijom plavom ili je to samo do ugla fotkanja i njihovog položaja (pošto si ih oborio)?

U svakom slučaju odličan rad (ali i fotke) kao što smo već i navikli od tebe ;)

Lykos

Jaoooooooooooooooooooo sto je ovo dooooooooooooooobro!

medico

Quote from: Miros71 on 08-10-2017, 08:37:53
Bravo! odlično je napravljen, a specijalno dobro izgledaju oznake.
Pošto i ja upravo radim jednog u 1/32, zanima me upravo ta konfiguracija sa jednom bombom pod trupom, međutim nigdje nisam uspio vidjeti fotku partizanskih spitfajera sa njom ili neki tekst koji bi to potvrđivao.

Profil je iz knjige Spitfajer od A.Kolo, kao sto sam napisao u textu koji je okačen na blogu : http://medicosmp.blogspot.rs/ pogresno je označena kao Vc a uvidom u britanski i domaci registar vidi se da je Vb vatrijanta što je takođe i Aca Kolo usmeno potvrdio.
Što se tiče farbanja takođe sam na blogu objasnio :D.... dole je azurno plava kao sto je i pretstavljen u knjizi što izgleda da nije bio usamljen primer obzirom da postoji fotografija SW*K  JK 868  koji je kasnije završio u našem 352.Sq sa kodom R gde se jasno vidi tamna nijansa boje na filteru i moguće crveni spiner, prema IWM mehanicari su naši ljudi na obuci  :




PELE

Fantastično odrađen, poslužiće mi definitivno kao inspiracija za Hasin Vb 1/48...  :cheers

relja

Idi bre čoveče, ubi mi volju da se bavim ovim hobijem  :D
Ma fenomenalno urađeno, i ova Azure Blue je odlično ispala.
Hvala i za referencu da je ovaj u stvari bio Mk. Vb
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Goran A.

#11
Prema britanskim podacima, naši pojedini Spitfajeri sa donjim površinama u azure blue izgleda da nisu bili u klasičnoj temperate land šemi, već u revidiranoj sa dark earth/dark green/azure blue.

Šema nije slučajna već datira iz 1943, a prema naređenju Ministarstva vazduhoplovstva (A.864/44, S59966/IV) čime je prilagođena kopnenom terenu zemalja istočnog Mediterana a upotreba ove šeme ima iza sebe širu priču od ovih par rečenica.

Kada se pažljivije pogledaju fotografije domaćih Spitfajera, dosta toga se može uočiti što bi zahtevalo dodatna istraživanja i objašnjenja. 



Wishmaster

Svaka cast!!!!! Uzitak za gledanje. Prelijepo drugar  :cheers

Sve mi je kako treba sem nitni. Za moj ukus su preneglasene I biju u oci.
Inace ostalo sve o.k.
Kod Tamiyine makete inace malko smeta grba na ledzima koju je tesko odkloniti.

Josip