352. Yugoslav Sq. Spitfire Mk.Vb Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

medico

Quote from: Sandman on 08-10-2017, 14:26:07
Jesu li kormila dubine sa donje strane ofarbana nešto svetlijom plavom ili je to samo do ugla fotkanja i njihovog položaja (pošto si ih oborio)?

Malo je ugao svetlosti pojačao efekat posvetljavanja, sve komandne povrsine su malo posvetljene air-brushem a kormila pravca i visine još malo više , koristio sam i klasične figuraško-oklopne tehnike filteringa pa sa četkicom i jaaaako razređenom akrilnom belom naneo 1 ili 2 filtera još i na servisne poklopce , uz panel linije naznačio ivice panela.... vremenski zahtevno ali daje zanimljiv efekat .

Sandman

Quote from: medico on 09-10-2017, 17:39:37
koristio sam i klasične figuraško-oklopne tehnike filteringa pa sa četkicom i jaaaako razređenom akrilnom belom naneo 1 ili 2 filtera još i na servisne poklopce , uz panel linije naznačio ivice panela....

Veoma suptilno cela maketa ima onaj šmek "španske i italijanske škole" na maketama kakve viđamo u Mošonu.
U svakom slučaju veoma lepo izgleda, uživo je pretpostavljam ovaj efekat drajbraša malo manje izražen (na fotkama se uvek nekako naglase ti efekti)?

Janjic

Svaka čast! Efekat guljenja je odličan, pogotovo na spoju trup/krilo (nikad da ga ovako odradim).
凸(¬‿¬)凸

gasha

samo ću reći WOW   :bravo

meni je sve potaman. Šejding odličan nije prejak kontast.

medico

#20
momci, hvala na pohvalama i kritikama ...jednako mi znače.
Što reče jedan drugar maketar "prokletstvo macro moda" na fotografijama i efekat riveta i posvetljavanja izgleda pojacano u realnosti je suptilnije .

Inače iskoristio bih i priliku da vas pozovem da se Subscribe-ujete na moj blog :medicosmp.blogspot.rs tako da vam svaki novi post stiže direktno na e-mail ( dugme je sa desne strane ispod avatara ljudi koji već prate )  :caooo