F8 Crusader 1/48 Monogram

Previous topic - Next topic

Dušan ModelkitsBG

Pozdrav maketari.Ovo je moja prva objava u vezi zavrsene makete F8 Crusadera . Posto sam skoro nov u ovom hobiju voleo bi da iskomentarisete moj rad,sta valja sta ne.Hvala i veliki pozdrav !






zivorad

Svaka čast za prvu ( ili jednu od prvih ) maketa . Izgleda više nego dobro . Daj samo malo bolje slike .

Goran A.

Lepo izgleda za pocetak, u stvari vise nego dobro, jedino nemoj da prljas rakete. One se zbog elektronike cuvaju u drugacijim uslovima nego bombe, i 95% raketa koje ces videti su ciste. Onih 5% otpada na one koje su iz raznih razloga cesce bile na avionu - dezurna jedinica, patrole...   

Marko M

Slike jesu malo lošije ali mi se dopada kako si uradio maketu. Slažem se sa primedbom za rakete. I samo mi jedna stvar smeta, a to su žute površine na vrhovima bombi. Ne znam šta stoji u sastavnici ali mi se čini da su prevelike.

flanker

Dobar je samo bombe nemaju žut vrh nego linije, progoolaj i za to.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Zoran Sivcev

#5
Academy F-8 u 1/48! Ciju plastiku je Academy spakovao u svoju kutiju i koji je to br. artikla?

milan78

#6
Maketama u pozitivu wash bas ne treba bar ne ovako kako si ti odradio.Dakle wash u samo upustene panele konkretno ovde u flapsove komandne povrsine.A panele suvim pastelom naglasi.Za pocetak sasvim dobro si uradio.Maketarsko ABC ide ti.E sad izbor razmere za pocetak je malo meni neobican ali svakom sta voli. 
Instagram-Peacockscaleworx

Dušan ModelkitsBG

Izvinjavam se nije Academy nego MOnogram,covek koji mi je poslao maketu,tj od kog sam kupio,nije imao originalnu kutiju,pa je bila neka kutija od Academy-a pa mi je to ostalo u glavi.Sto se tice razmere takodje mi je prva maketa u ovoj razmeri koju sam radio.Imam iskustva za sada sam odradio 3 makete ova je cetvrta,a druga airbrushom.Hvala na savetima,slike su lose,iskreno nemam neku profi kameru,nego slikam telefonom,a i na njemu nije bas neka kamera.Na bombama je u semi stajalo da je zuta glava,a udarna igla aluminium.Mozda sam ja malo preterao u velicini glave,jer sam odokativno lepio trakom ta mesta.Hvala na savetima,primedbama itd to mi je jedino bitno,sta treba da popravim za u buduce.Pozdrav svima


milan78

Bombe imaju zutu traku oko prednjeg dela.Ne bas ovoliko...ali ok.Teraj dalje.
Instagram-Peacockscaleworx

Marko M

Bila je davno jedna priča baš o tome kako su nosevi bombi problem za maskiranje prilikom farbanja pa se neko dosetio da skine izolaciju sa žice ali tako da ostane u komadu. Iseče je pod pravim uglom i onda je navuče na već ofarbani nos bombe, a onda ostatak isprska brašem. Nisam probao u praksi ali verujem da je primenljivo, naravno u zavisnosti od profila bombe i debljine žice sa koje se skida izolacija.

relja

Odličan.
Bombe ne diraj, uradi kako treba na nekoj drugoj maketi...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


mutayu

Pohvalio bih te za uspesan pocetak i brze prepravke!
Ali...
Kad vec slusas savete i uspesno radis ispravke pokusaj prvo da obezbedis sebi kvalitetnu informaciju po kojoj radis. Ovo su bombe M117 i kad ukucas u Google njen naziv dobices mnostvo fotografija kako su izgledale. Posto nazivamo sebe maketarima trudimo se da docaramo sto verniju umanjenu verziju stvarnosti i oslanjamo se na fotografije i literaturu a ne na pricu.
Druga primedba bi bila da ti je tamni wash malo prejak, pogotovo na nekim mestima gde ga nisi ni brisao. To mozes ako zelis da ispravis. Neki ljudi kazu "malo je dosta".
Treca primedba je da se nisi potrudio oko spojeva na trupu pa ih je wash istakao. Na nekoj sledecoj maketi obrati paznju na lepljenje i gitovanje spojeva i nagradices sam sebe jos lepsom maketom.
Hvala ti sto si nam pruzio priliku da uzivamo u izgledu Crusadera!  ;D

Dušan ModelkitsBG

Hvala na savetima,iskreno pocetnik sam,ovo mi je 4 maketa tek,trudim se dosta da se edukujem u vezi svega i hvala vam sto mi dajete instrukcije i sta treba da popravim uopste.Da imam malo problema sa washom,ne znam da li je zbog jacine razredjivaca ili treba vise puta da je lakiram da bi odradio wash,jer kada skidam wash desi mi se na nekim mestima da mi se i boja skida,pa zato negde mi je ostalo vise washa nego sto treba.Ako moze neki savet.Ja moj wash pravim od uljanih boja i razredjivaca White Spirit uspeo sam da ga nadjem u jednoj farbari,bas onaj Engleski.svaki savet je dobro dosao.hvala