Zvezda 1/72 Mig 29 9-13 18203

Previous topic - Next topic

nebkv

Pozdrav
Evo posle duze vremena da predstavim i ovde jednu zavrsenu maketu,nekima mozda poznata iz druge teme ;)
Zvezdin 9-13 u 1/72.Lepa maketa,lepo se sklapa mada ima neka konstrukcijska resenja koja mi se bas ne svidjaju
Trumpeter je u tom pogledu mnogo bolje resen cime je postigao da je gitovanje svedeno na najmanju mogucu meru,posebno nihovo resenje u predlu spoja vertikalaca sa trupom i dalje sa horizontalcima
Dekali su LH.Inace potrebno je konsultovati foto dokumentaciju jer su seme farbanja uopstene i ne bas precizne,mada mislim da je to u setu i naglaseno
Farban je uljanim bojama Humbrol.Svetlo siva je cista H127 dok je tamnija miks H127 i H146
Prvo sam probao cistu H146 ali je delovala suvise tamno i stvarala je veliki kontrast koji nisam zapazio ni na fotografijama a ni uzivo



Inace avioni su farbani mat bojama,mislim u stvarnosti,tako da ce nakon kraceg vremena u upotrebi biti poslastica za ljubitelje prljanja ;)

Nemsy_29

#1
Fali mu wash da ubije monotoniju ali sve u svemu lepo izgleda. Lift Here je prijatno iznenadjenje, dekali su fenomenalni!

Eto mene sa 202 za koji dan. ja sam koristio malko posvetljenu Hu 145 i dobio sam onaj efekat da iz razlicitih uglova i pod razlicitim svetlom varira izmedju tih zelenkastih i plavkastih tonova. A i po sastavnici LH je ona i preporucena.  :rtfm

Zvezda ima nekih glupih resenja, ali vidi se da su to radili jer ce vise verzija 29ki biti pa menjaju samo komponente kalupa. Sto se konkretno spoja vertikalac trup tice, to se prosto resava. Spoji se vertikalac sa gornjom polutkom trupa i sredi se spoj pre lepljenja sa donjom polutkom na kojoj su horizontalci. I pre biram Zvezdu nego Trumpeter. Trubac mnogo ozbiljne falinke ima sto se tacnoti tice, a i cena u odnosu na Zvezdu nije mala.

A sto se tice prljanja, mogu misliti na sta ce posle radova da lice.  ;D

nebkv

U pardon H145 a ne 146 kako sam gore naveo
Zanimljiv sistem spajanja,probacu kada budem radio sledecu Zvezdu
Da Trumpeter je dosta skuplji,posebno UB.Ja sam ih iskljucivo nabavljao preko na takmicenjima gde je cena inace niza pa jos uz popuste izadje malo skuplja od Zvezde kod nas
Inace napravio sam previd kod lepljenja dekala.Zvezdini mi iz razumljivog razloga nisu bili pred ocima i tek kada sam odradio zavrsno mat lak setio sam se da Zvezda ima lep set servisnih stencila koji su na nasima bas uocljivi
Lepiti ih naknadno na matiran avion nema smilsla a za ponovna lakiranja pa lepljenja pa opet lakiranja nisam imao volju
Ja sam jos na promociji na Batajnici sa one daljine video tragove obuce :(
Mislim da ce to biti jedina mana onako dobro odradjenog posla u vezi farbanja nasih 29ki

milan78

Nemoj da se ljutis ali ovako bez washa,tj.linija panela stvarno deluje kao die-cast.Paneli ako su plitki resava se produbljivanjem ili vec drugom trik tehnikom.Jesu cisti migovi ali bar sv.sivi wash.Ostalo sasvim ok.
Instagram-Peacockscaleworx

Nemsy_29

Quote from: nebkv on 15-01-2018, 20:23:40

Zanimljiv sistem spajanja,probacu kada budem radio sledecu Zvezdu


Ja sam tu skolu naucio na Italeriju ali sam se opekao opet. S obzirom da mi nece biti jedina zvezda nije lose podsetiti se  :)

nebkv

Kakva crna ljutnja.Odradim linije panela,bar one glavne gde su komandne povrsine ali to obicno dosta kasnije kad dobijem inspiraciju :)
Da,slicna prica je i kod Italerija.ICM je malo laksi u tom delu jer su horizontalci dati odvojeno
Inace kada "parkiram" Zvezdu,ICM i Italeri primecujem da je kod Zvezde nos izdignut,kod Italerija gotovo horizontalan,u liniji sa trupom a ICM je negde izmedju
Mozda sam navikao na Italeri ili ICM pa mi se ovo kod Zvezde samo cini malo preterano?

milan78

Zvezdin je najtacniji uz trumpeter.Italeri spljosten u predelu poklopca kabine,nos presmesan.Icm je malo poboljsan italeri.
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Pretpostavljam da si hteo da izgleda bas kao na slikama, cist i bez vidljivih povrsinskih detalja. Ipak mu fali naglasavanje barem komandnih povrsina i koji detalj na raketama. 

nebkv

Upravo tako,poceo sam krajem 80tih i pocetkom 90tih kad je "pedantan" stil bio aktuelan i to mi je ostalo do dana danasnjeg kao zelja i i imperativ u radu
Zato cesto biram period letelice kada je bila nova ili remontovana.Verovatno iz tog razloga jos uvek nisam uradio SRJ 29ku
Cesto mi se desi da zaprljam slucajno u radu maketu i onda poludim dok to ne sredim a u stvari bi moglo da ostene i prodje kao detalj iz eksploatacije :D
Odradio sam komandne povrsine u medjuvremenu ;)