Harley-Davidson WLA - Italeri 1:9

Previous topic - Next topic

Goran

Maketu sam počeo slagat na godišnjem odmoru, s obzirom da nisam pri ruci imao sve što je trebalo, nisam baš nešto daleko dogurao ali sam zadovoljan početkom.

Krenuo sam sa slaganjem same mašine koja izgleda ovako:



Složena prednja vilica: dobra stvar su federi koji su došli sa maketom, jako dobro izgledaju:



Rama motora: bilo je puno čišćenja ostatka odliva





Postavljena vilica i rezervar:





Za sada bi to bilo to. Daljnji napredak slijedi.

Dada

HA, Orange Country Chopers...
Lepo, lepo... znajuci tvoje radove, ovo ce da bude vrh maketa...
pozz

Goran


Goran

#3
Još malo slika za sada polaganog napretka; sve dijelove koje je trebalo polijepiti na ramu prije stavljanja mašine sam polijepio i rama sada izgleda ovako:







Počeo sam i sa uređenjem same mašine:



Na kraju, ramu sam prešpricao MM primerom:







Sada slijedi sušenje, pa na ramu dolazi MM 1711 boja, do tada pozdrav.

Sandman

lepo izgleda za sada...  ;)

jesi li motor ti farbao ili su ovo vec takvi delovi?  ???

Goran


Sandman

Quote from: Goran on 31-08-2007, 10:24:40
Ja sam ga farbao.

koje si boje koristio?
odlichno izgleda!
sleduje mu prljanje neko da izgleda nauljeno?  ::)

Goran

Farbao sam prvo u MM primer, nakon toga MM Silver, a crna boja na cilindrima je MM Auspuff Metalizer.
Pokušao sam prvo cilindre ofarbat kako sastavnica predlaže - Gun metal, ali nije to dobra boja, ovo sa metalizerom je puno bolje.

Sandman

Quote from: Goran on 31-08-2007, 12:03:02
Farbao sam prvo u MM primer, nakon toga MM Silver, a crna boja na cilindrima je MM Auspuff Metalizer.
Pokušao sam prvo cilindre ofarbat kako sastavnica predlaže - Gun metal, ali nije to dobra boja, ovo sa metalizerom je puno bolje.

taj Metalizer bi mogao da se emulira sa gunmetal + malo vishe crne?

Goran

Malo kasnim sa odgovorom, nije me bilo preko vikenda..

Možda bi se i moglo tako simulirat, ali ovako mi je bilo jednostavnije. Nekako mi se taj gun metal ne sviđa kao boja za te cilindre, pa sam zato stavio metalizer, a nakon sušenja laka raditi ću wash sa uljanom bojom "raw umber", probao sam malo na jednom komadu plastike sastrane i mislim da će biti odlično. Dobiti ću onaj efekt lagane hrđe i prljavštine koja se nalazila na cilindrima.

Goran

Evo novih slika. Jučer sam stigao prešpricat maketu MM 1711 bojom.







Također sam završio samu mašinu i felge, pa sam i to zalijepio:









Boja je fino sjela, a otišla je skoro cijela bočica.. No odlično je slagat veću maketu, barem meni.
Danas ću još probat postaviti neke dijelove, pa se nadam da uskoro dolaze i dekali na red.

Sandman

joj kako dobro izgleda!!!  :o

bash mu chuchi ova mat maslinasta! ;)

Goran

Maketa je složena kompletno (biti će slike navečer), ostalo mi je maketu prelakirati, postaviti dekale i napraviti wash.
U međuvremenu sam počeo raditi podlogu za maketu; ideja je napraviti komad poljskog puta na kojem stoji motor.
Samu podlogu mi je poklonio Bebonja (hvala puno još jednom) a reljef sam napravio od fugila.
Biti će malo brdašce i komad ceste:





Na podlogu sam zalijepio par drvenih kockica kako bi dobio što bolji reljef i kako bi fugil bolje primio.
Ostatak slika navečer.

medico

druskane , ovo izgleda opako !
bash me zanima napredak , nego neko mi reche da Iteleri radi i moj omiljeni Moto  Guzzi  model ;) ...samo upravo sam pralistao zvanicni Italeri sajt i nema nista !?

Goran

Moram priznat da nisam to ni znao a kamoli vidio. Ako je tako, ja bi rado jedan primjerak.  ;D

Evo još malo rada na H-D; Dekali su gore, napravio sam lagani wash, maketu prelakirao mat lakom, sada je na redu weathering.
Na auspuhu sam prvi puta isprobao MIG-ov pigment "Dark rust" i oduševljen sam, to je to za auspuhe!
Istu stvar sam napravio na donjem dijelu cilindara, gledajući fotke originalnih motora. Danas mi se više ne radi, pa sutra nastavljam sa weatheringom.
Također moram urediti Thompsona, postaviti šajbu i doraditi remene na bisagama.

Na zadnji nosač sam postavio tkaninu koja simulira deku:



MIG-ov pigment na djelu:



Dodatni wash ću raditi na mašini, za sada izgleda ovako:





Toliko za sada....Pozdrav.