Italeri F-14A Tomcat 1/72

Previous topic - Next topic

flanker













Elem, poznati (Š)Italeri, prerezan, dekali Hasegawa od jednog Tomcata dobijeni, nos i vertikalci takođe Hasegawa, AIM-54 sa nosačima i sedišta Academy.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Za jedan Italeri, vise nego dobro! Ja za ovu godinu planiram sa istim ovim oznakama ali modex 106  :) Jos jednom, bas je lep
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Tvoji dekali su odlično legli. Nisam znao da li je radom mat ili sjajan, pa sam ga tu i tamo matirao, možda deluje nedovršeno. Bez mnogo prljanja i postarivanja, delovao mi tako na ono malo fotki na koje sam naleteo.
Na Italeriju nedostaje prilično detalja, nešto sam dopravio, a nešto ne. U vitrini se baš lepo izdvaja svojom lepotom, to je i bio cilj.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Koji si ti mazohista , da preurezujes italeri  :zvizduc

u svakom slucaju lepo je ispao sem ove crne na nosu i kod kabine , negde sjajna , negde mat , negde neravnomerna  ili me to slike i oko varaju ?

flanker

#4
Quoteu svakom slucaju lepo je ispao sem ove crne na nosu i kod kabine , negde sjajna , negde mat , negde neravnomerna  ili me to slike i oko varaju
?

Nisam znao da li je radom mat ili sjajan, pa sam ga tu i tamo matirao, možda deluje nedovršeno. 

A što se tiče prerezivanja, obično obavljam u nekim situacijama kada ne mogu ništa drugo da radim na maketama, npr kada sam na moru ili nekom putovanju, pa ponesem da uz jutarnji nes na terasi obavim i taj mučni zadatak, a par puta kada sam imao dežurstvo na poslu.
Inače prerezao sam ceo F-105, F-15x2, F-1, Super etandar, P-38, F-5E, MiG-27, Rafale....neke ste videli, a neke još uvek ne.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.