SU-27SM Zvezda

Previous topic - Next topic

SASA

Maketa svima vec poznata,tako da nema potrebe da nesto detaljisem.Sklapanje je bilo uzasno i oduzilo se,elem nije maketa losa,nego su mi se konstantno desavale neke brljotine.Jednostavno nije islo.Ali nisam hteo da odustanem i na kraju,mislim da nije ispalo lose.Imao sam problema i sa Akan bojama,ali sam i to resio.Maketa je farbana cetiri puta,znaci skidana boja i farbana komplet ispocetka.Kao sto sam rekao zbog toga sto nisam do sada radio sa Akan bojama,pa nisam znao kako se ponasaju.Bez prajmera su se skidale na dodir.Onda sam sve skinuo i prajmovao sa MR.Finishing surfacerom.Posle ponovnog farbanja,situacija je bila bolja ali se boja i dalje skidala,doduse u daleko manjoj meri ali skidala se.Onda sam ponovo skinuo boju i ofarbao miksovanim humbrol enamelima.Nijanse su bile priblizne akanu.Kako bih uporedio nijanse na svaku boju kamuflaze sam cetkicom naneo malu tacku Akan boja.Kada se osusila probao sam da vidim da li ce se tacke skidati na dodir.E tu sam dosao do otkrica da enamelke rade odlicno kao prajmer za Akan akrile.Naravno onda je palo jos jedno farbanje Akanom.Rezultat mozete videti na slikama.Wash nisam radio jer nisam zeleo da ponovo nesto ubrljam,posto sam imao i akrilne i enamel boje na maketi.Mozda je budem izlakirao pa onda uradim wash,ali za sada ovoliko posto me poprilicno namucila.
















milan78

Ne diraj nista,wash bi samo selektivno istakao detalje jer ako nisi produbio panele,onda ce to biti malo tesko i ozgledace bzvz.Ovako je sasvim ok!!! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

viper

dobro izgleda .

Koje su brojevi akan boja?

SASA

To je akan set 47301,ali mozes da koristis i samo 73035,73036 i 73046 za kamuflazu.Za kokpit je 73069.

Зоран 1962


viper

Quote from: SASA on 19-02-2018, 09:19:25
To je akan set 47301,ali mozes da koristis i samo 73035,73036 i 73046 za kamuflazu.Za kokpit je 73069.

ok hvala...

nebkv

S obzirom na probleme koje si imao maketa je ispala sasvim ok,kao da je iz prve :)
Krene to tako nekada,i mene je ubio jedan mali L39 u 1/144.Nekoliko farbanja,popravki seme,ciscenja poklopca kabine i sijaset drugih neprilika,kao da je bio uklet.Jedva sam ga zavrsio :(

SASA

E bas to,stalno su mi se desavale neke gluposti,kao da sam prvi put radio maketu,sve mi je islo naopako,cak mi je crkao i kompresor i zadnju boju na kamuflazi sam isprskao sa onim vazduhom koji je ostao u boci,crkao je pred sam kraj.Sada radim su-24 ide bas kao sto treba,sutra bi trebala da padne farba.

milan78

Hehe da ga nisu pogledale zavidne"urokljive oči"?! :o
Instagram-Peacockscaleworx