RV aircraft mirage 3 cj 1/72 izraelsko vazduhoplovstvo

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav drustvo,jos jedan miraz od mene ovog puta 3CJ,a maketa je RV aircraft....koja je katastrofa.videli ste kako je to @dragan_mig31 uradio te slicne probleme sam i ja imao.Git i tabla smirgle idu po ovoj maketi pa vi vidite.Treba se potruditi ne unistiti detalje koji su sasvim ok tokom pravljenja a sto se unisti da se ureze i ukuca.Samogradnja pito cev i kokpit po koji detalj kao i kutija prednjeg trapa po koja zicica.Inace najveci problem je spoj prednjeg dela sa ostatkom trupa kao i flapsovi koji su pretanki za dato krilo te se tu nudi solomonsko resenje spustanja istih gde opet treba dobrano da se gituje i smirgla.Boje humbrol 121,118,120 a dole mix 23 i 65.Lak revel.Dekali su jedino sto je dobro u kutiji i to lezu kao mleko.Slike.....



















i u radu....


Instagram-Peacockscaleworx

SASA

Odlicno je ispao,izgleda da je maketa stvarno ocajna za rad.

Tomcat

Odlican je, vidi se po slikama da je uklapanje ocajno, ali se trud sasvim isplatio
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac



Goran A.

#68 je treci po broju pobeda koji su na ovom avionu postignute. Zajedno sa #59 i #58, oborili su tri eskadrile, 37 aviona ukupno.

Ako nije kasno, ukloni farove sa nosne noge, M IIIC to nema, far mu je ispod nosa. Za one koji ce pokusati da rese problem flapsova, flapsovi treba drugacije da padaju, i to smaknuto. Moglo bi ovako ali kad motor radi, tu sad ne mozes nista.

Dopada mi se efekat sa delimicno vidljivim zakivcima i prljanje odozdo koje si bas pogodio. Musavo taman, a i da si jos malo dodao, ne bi pogresio.

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

milan78

Hvala vam svima.@AG02 Flapsove bi trebalo da isecem,pa da padaju nejednako.Ali to vec nisam hteo jer ionako mi je to skoro pred kraj sklapanja donelo jos stresa da sam hteo da batalim.Morao sam da one drzace secem odozdo krpim za polozaj a sve zato sto su krila predebela.I da sam ih stanjio pre bilo bi problema sa ravni trupa i gore i dole.Praviti nove flapsove...nikako nisam hteo.A zakivci se i ne vide na pravom.Najvise bih voleo da je Epstajnov ali ne daju dekale.Steta ovakav avion a plastika nema ok.Konfuzno je uputstvo malo preplicu se C i E verzija.Malo sam trazio po netu a nisam obratio paznju na far.Cak ga nema na nosnom delu.Skinucu mozda jos sam pod blagom euforijom. :cheers :super :headbang


Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Dobro, izgurao si kako si mogao.

Iako R.V. maketa ima potencijal i nije od onih koje se rade brzo, ne vredi novca za koliko se sad prodaje, previse posla za tu kintu. Kad cena padne mozda je i kupim. Gledajuci slike u radu, izgleda da je i kalup blago propao.


milan78

Mislim da je do kalupa uopste,nije propao.Hehe! :headbang Navodno je limitiran na 1000komada.E sad da li je tako ne znam.Samo znam da je tacno da ne vredi,a stancuje ih samo tako,te sa tsunit nosem te ovo te ono,te oznake ove one....cyrano radar uh kako meni to unosi konfuziju.
Instagram-Peacockscaleworx

iguanac

Kad vidim ovakve makete, a beše još jedna nedavno na forumu, zapitam se gde je granica između vajarstva i maketarstva!
Svaka čast za rad i za finalni izgled!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Janjic

Svaka čast Milane  :cheers
Kad vidim kakve ste muke ti i Dragan imali, dođe mi da svog prodam  ;D

凸(¬‿¬)凸

milan78

Jos jednom hvala vam.Ako zelis da imas mirage 3 onda je to to,nema drugo osim Aml i Hpm sto je i redje a i skuplje.Aml isto lose se sklapa....@Janjic ako neces da sklapas ja bih jedan u bojama JAR....hehehe!!
Instagram-Peacockscaleworx

relja

Odlican rad!
Po ovome sto ti kazes, ispada da je bolje preurezati plastiku pre sklapanja....
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Goran A.

Ima jos varijanti, graviranje Hellera ili konverzija Italerijevog Kfira sto je mozda najlaksa varijanta. Svodi se na oduzimanje detalja, jedino sto treba dodati je produzetak izduvnika. Ko vec ima AML I RV, dobio je taj deo.