Eduard Me 109G6 1/48

Previous topic - Next topic

medico

Relativno nova Eduardova maketa , uklapanje je gotovo pa odlično ali kao i uvek sa Eduardom krajnji oprez....za sada se stiglo do ovde :












voja

Baš lep rad.
Nego, ovo sa Faber Kastelom, to sam i ja odradio na jednoj maketi pre desetak godina, ali mi je posle nekog vremena probio kroz farbu i totalno uništio posao.
Da li im je ovo sada neka nova formula flomastera pa se to više ne dešava ili ti imaš neku posebnu tehniku rada?
Lakiranje linija pre prskanja farbe na maketu?

.

.

Pedja

Fantastično kao i uvek. Jedno pitanje mrežica tropskog filtera,eceraj ili samogradnja? Deluje malo krupno "pletenje" na ovim slikama,možda se varam.
U svakom slučaju.... :god

Pedja

Quote from: voja on 14-03-2018, 22:31:57
Baš lep rad.
Nego, ovo sa Faber Kastelom, to sam i ja odradio na jednoj maketi pre desetak godina, ali mi je posle nekog vremena probio kroz farbu i totalno uništio posao.
Da li im je ovo sada neka nova formula flomastera pa se to više ne dešava ili ti imaš neku posebnu tehniku rada?
Lakiranje linija pre prskanja farbe na maketu?

.

.
Takodje ,slična opaska, ja probao sa nekim markerima,tankim,nikada pokriti liniju panela. Kod mene su bili čini mi se "stabilo" .

medico

pretpostavio sam da ce flomaster izazvati polemiku  ;).... svojevremeno sam čitao post i gledao slike gde je totalno da kažem upropašćen rad sa flomasterima.
Malo sam istraživao i čitao po forumima tako da bi trebalo da ovaj F-C flomaster bude više nešto kao rapidograf, mastilo je na vodenoj bazi i nema rastvarača , nakon 5 ili 6 dana sve deluje ok i mislim da ce tako i ostati !

Tropski filter je priličan podbačaj od strane eduarda (ako ne računam profi pack gde je stvar rešena ecerajem) tako da sam malo dorađivao, u macro modu deluje preglomazno ali mislim da je mrežica sasvim ok