Avro Shackleton MR Mk 3 Revell-Frog 1/72

Previous topic - Next topic

aircobra

Konacno sam zavrsio ovu mocnu pticu posle 14 meseci...Kalup iz 60-ih ali vrlo tacan.Bilo je dosta obrade zbog losih odlivaka.Bio je sav u nitnama ali sam ih osmirglao.Boja je revell 378.Topovi u nosu nisu bili u setu pa sam ih pravio od medicinskih igli.Takodje je nedostajala jedna polutka tocka pa sam izlio od body gita.Jako velika maketa(kao B 29)i nezgrapna za rad.Dekali posle 20 god.dobri.
























Fredi

Veoma zanimljivo  :super retka ptica , odlicno za promenu  :bravo

aircobra

I imam jedan problem...humbrol lak nece da se osusi vec mesec dana a kupljen nov u M hobby.Razredjivao sam ga sa uljanim white spirit razredjivacem.Jos se lepi kad drzim maketu pa je spustim...u cemu je fora?

Fredi

E imas isti problem kao sto se i meni desio, samo sam ja imao problem sa revelovim lakom. Uradi sledece, uzmi neki akrilni lak i preprskaj ponovo maketu i mislim da si s tim uklonio problem, bar sam ja to tako resio.

aircobra

#4
Sacekacu jos koji mesec :super pa cu videti da li ce se tada osusiti...Problem jes to sam morao puno da pipam meketu zbog finalnih sitnih radova.

Dragan

Ako mislimo na isti Hambrolov glanc-lak (Clear Gloss Varnish - akrilni, flasica 125 ml), ja sam ga razredjivao alkoholom (96%) i nisam imao takvih problema. Probaj da malo laka razredis alkoholom pa ga naprskaj na neku plastiku i sacekaj da vidis sta ce se desiti. Ovakve probe uvek radim kada koristim neku novu hemiju.

milan78

#6
Maketu drzi van domasaja prasine...i za par meseci ce se osusiti.Ako neces ponovo da prskas.Inace lep rad za tako matoru maketu...
Instagram-Peacockscaleworx

aircobra

Evo i ovde da dodam malo bolje slike...



Jovac

Što se završnih lakova tiče moj ti je savet koristi Gunze ili Tamiya lakove u spreju. Ja isto uglavnom farbam enamel bojama , ali lakove koristim samo na akrilnoj bazi. Maketa ti prelepo izgleda. :cheers :cheers :cheers