Eduard 1:72 MiG-21MF 'Fishbed-J'

Previous topic - Next topic

InFlames


Jovac


guster


Miha


Tomcat

Prelepo, svaka cast. Koja plava boja je u pitanju?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

mos


Fredi


Goran A.

#7
Sve pohvale za odlican rad! Mala primedba za moguci anahronizam, mislim da avion nije imao znak RZ Zmaj. Znak se dobijao posle remonta a avion je, cini mi se, u vreme vezbe imao jos par godina do opste opravke.

dragan_mig31

Odlicno izgleda.Jedno pitanje ako moze.Kako se sklapa?Meni deluje kao da prednje staklo nije leglo bas kako reba.

Goran A.

Donji deo rama bocnog stakla treba da bude siri, da ivica stakla bude poravnata sa ivicom stakla na poklopcu.

Janjic

凸(¬‿¬)凸

milan78

Maketa je lepo uradjena,pratio sam rad i sve to ali....moram da primetim pito cev koja je puno zakrivljena u odnosu na pravu stvar,zastava na repu ide do samog dielektrickog panela,nema razmaka,zelena boja treba da je tamnija kao i plava koja cini mi se treba da je azure blue.Ponavljam rad je generalno lep ali to sam primetio... :pilot :think
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

#12
Boja konusa je dobra, to je ona drecavija zelena koja se na Bisevima pojavljivala na rezervnim delovima.

Zastava je u redu, isla je do ivice, kao i plava boja koja je dovoljno tamna. Bitno je da nije ona svetlija nijansa plave koja  je karakteristicna za Biseve u periodu do prvog remonta.

Za pito cev, krivac je Eduard.

Goran A.

U pravu si Milane, ovako na telefonu, ucinilo mi se da nema razmaka, ipak je vidljiv.

milan78

Pito cev se lepo odsece uzmu dve igle pa napravi prava pito.Nema tu krivac Eduard.Vidi na YT ima jedan postupno uradjen.Drugo postavio je sliku u svom blogu gde se jasno vidi slika 870 gde je plava boja tamnija konus isto.Ako je oznaka zmaj,onda i konus zmaj boja.Svejedno ne umanjuje lepotu rada.Meni licno je to upalo u oko.Siguran sam da cu F13 raditi sa slicnom bojom konusa kao i ovaj Mf.Rekoh samo moj sud.
Instagram-Peacockscaleworx