FW190F8 JRV,1/48 Eduard

Previous topic - Next topic

Miha

D' izvinete,eve mojega Foke-Vulfa sa našim oznakama.O samom avionu se zna koliko se zna,bilo je dovoljno da se namalaju dekali za trofejne mašine korištene kod nas,tako da sam sledio uputstva iz LH kompleta što se tiče farbanja.korišteni su MM enameli RLM 74,75 i 76.Belu traku na kapi elise i žuto V na krilu sam farbao.
Specijalno sam zbog našeg aviona tražio F8 verziju,ali s obzirom da ne nosi nikakve krilne nosače ili oružje u gondolama,koji su njegova specifičnost,komotno se može koristiti A8 varijanta.Sa posebnog stabla gde su delovi baš za F8-ništa nisam koristio.
Maketa je Eduard weekend,odlična,ko voli ima ceo motor sa svim podizačima ventila,cevima izduva itd.Iako se ništa ne vidi od čeonog ventilatora,sve sam farbao.Ima i mitraljeze iznad motora al' u tom grmu leži zec-kad se oni postave-nema šanse(barem ja nisam uspeo)postaviti poklopac u zatvoren položaj tako da je bilo deontaža a usta cevi postavljene injekcijske igle,kao i usta krilnih topova.Poklopci ovih topova su mi zadali muke takođe.
Ostalo sve ide dobro,površinski detalji su odlični.Dodati su pojasevi na sedištu iz Eduardovog seta Luftwaffe fighter seat belts.
Ende










Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

YU-DFY

Zdravo lepo ispao. Svaka cast!

Dejan68

Bravo Miha, prelep Wulf  :bravo