Fujimi North american F-86f Sabre 1/72 Jrv i Pvo

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima evo jedan Sejbr iz moje produkcije. Originalno sam zeleo nmf varijantu ali me je mnogo zezala povrsina prajmera, citaj nove humbrol crne, te je ubrzo zavrsio u muskulu.Koristio sam eduard zoom eceraj za maketu, dekale od airfixa a brojeve od balkan modelsa. Maketa nije nesto iako je po detaljima malo bolja od airfixa a tu negde sa academy, naime trup polutke lezu sa stepenikom na pola, na spoju a uklapanje krila sa trupom su nocna mora. Treba dosta da se smirgla gituje i urezuje. Maketa je farbana humbrolom 106 116 i dole 230 mesano sa belom. Nisam hteo da prljam maketu jer su nasi sejbrovi bili pazeni dobio je wash i finalni revel lak u odnosu 80/20  u korist  matt. Toliko za sad evo i slika....





















Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Meni su ovi kamuflazni svakako lepsi nego nmf. Lep rad svakako. Skoro sam radio Airfix i skoro nikakvih problema sa uklapanjem nisam imao, tako da ako pozelis ponovo F-86 slobodno uzmi Airfix  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

Lep i živahan, baš se vidi koliko znače stensili. Bez njih ne bi trebalo ni pokušavati bilo šta.

zolle

Uh, lep bre ! Volim te JRV džetove i propove, al' nikako da krenem da ih radim  :god :god :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

M@rio

Lep ti je ovaj Sejbr!!! Mnogo mi se dopada! :super
Jedno pitanjce, da li je Academijev Sejbr dobar i da li može da se iskoristi i napravi JRV Sejbr?
Pozdrav,
Mario
M@rio

milan78

Akademi je super moze da se radi ali pazi da bude E verzija.F verzija ima drugacija krila kao sejbrdog.Hvala svima!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

draggan

Quote from: milan78 on 23-06-2018, 23:18:23
Akademi je super moze da se radi ali pazi da bude E verzija.F verzija ima drugacija krila kao sejbrdog.Hvala svima!!!!

Milane koliko mi se čini Akademijev F ima krilo sa "fencem" dok je kod E krilo sa predkrilcima...

https://www.cybermodeler.com/hobby/kits/aca/kit_aca_12546.shtml

https://www.cybermodeler.com/hobby/kits/aca/kit_aca_1681.shtml

Odlično je ispao ovaj tvoj maskirni  :cheers

milan78

Instagram-Peacockscaleworx


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Зоран 1962

Одличан. Прелепо је урађен. :cheers


Miha

Mićo velemajstore :bravo
Odličan Sejbr  :bravo Na postolju čuči ka' pravi.

AcaDinic